Iniekcja krystaliczna należy do najskuteczniejszych metod osuszania i izolacji murów, bez konieczności mocnego ingerowania w konstrukcję budynku. Dzięki niej można pozbyć się problemu zawilgoconych fundamentów i ścian już w przeciągu miesiąca, przywracając wytrzymałość konstrukcji budynku oraz poprawiając warunki życia jego mieszkańców. Na czym dokładnie polega ta metoda i jak znaleźć najlepszą na nią ofertę w Warszawie?

Iniekcja krystaliczna, czyli skuteczna izolacja przeciwwilgociowa

Wilgoć w ścianach budynku to bardzo duży problem, osłabia bowiem znacznie całą jego konstrukcję, a przy tym sprzyja rozwojowi pleśni i grzybów w jego wnętrzach. Jeśli dom nie posiada izolacji poziomej, bardzo często występuje zjawisko podciągania wody z gruntu – wąskie kanaliki w murach domu wypełniają się wodą, przez co duże fragmenty ścian stają się wysoce zawilgocone. Osuszenie i izolacja murów w budynkach już stojących jest możliwe – stosuje się w tym celu metodę iniekcji krystalicznej, np. http://budwod.eu/oferta/izolacje/, wykonywaną przez specjalistów od izolacji w Warszawie.

Iniekcja pozioma krystaliczna nie wymaga przeprowadzania gruntowego remontu czy dużej ingerencji w konstrukcję domu, dzięki czemu należy do rozwiązań stosunkowo tanich i prostych do przeprowadzenia, szczególnie w porównaniu do innych metod. Opiera się na wprowadzeniu w mury budynku specjalnej mieszanki substancji, które osuszają ściany, a następnie krystalizują się, wypełniając wszystkie pory w fundamentach. W ten sposób skutecznie zabezpieczają je przed dalszym pobieraniem wody z gruntu, tworząc bardzo trwałą izolację poziomą.

Dlaczego warto zdecydować się na iniekcję murów? Znaczenie izolacji poziomej budynku

Wilgoć w domu nigdy nie jest dobrym sygnałem, świadczy bowiem o braku izolacji poziomej, chroniącej budynek przed podciąganiem wody z gruntu, a często także o wadliwej wentylacji konstrukcji. Jeśli jest obecna w ścianach, może doprowadzić do znacznego osłabienia konstrukcji budynku, sprawiając, że jest on o wiele mniej wytrzymały i powoli niszczeje. Co więcej, nadmierna wilgoć w pomieszczeniach powoduje bardzo niesprzyjające dla ludzkiego zdrowia warunki, sprzyja bowiem szybkiemu rozwojowi pleśni i grzybów. Tworzy w ten sposób niekorzystny klimat, szczególnie niebezpieczny dla dzieci oraz osób cierpiących na choroby układu oddechowego, np. astmę.

Jeśli budynek boryka się z nadmierną wilgocią w ścianach, konieczne będzie wykonanie izolacji murów, najlepiej metodą iniekcji krystalicznej. Pozwala ona na osuszenie fundamentów w domach oraz zabezpieczenie ich przed dalszym zbieraniem wilgoci. Jest to pierwszy i najważniejszy krok ku odzyskaniu bezpiecznego domu.

Izolacja murów przed wilgocią – jak wykonuje się poziomą iniekcję krystaliczną?

Osuszanie murów metodą iniekcji krystalicznej nie wymaga dużej ingerencji w konstrukcję budynku, dlatego możliwe jest wykonanie jej w niemal każdym domu. Proces polega na równomiernym wywierceniu, co ok. 15 cm, otworów wzdłuż muru budynku, sięgających na głębokość mniej więcej ¾ ściany. Wywierca się je pod specjalnym kątem, by skuteczność metody była jak najwyższa. Następnie do otworów wprowadza się specjalne lejki, przez które w ściany wprowadza się mieszaninę substancji, wchodzących w odpowiednią reakcję z wodą. Powodują one osuszenie ścian oraz krystalizują się, solidnie uszczelniając mury i zabezpieczając je przed pobieraniem wody z gruntu. Wypełnianie ścian specjalną substancją trwa zazwyczaj dwie doby – po tym czasie muszą stać odsłonięte przez czas ok. 3 tygodni, by pozwolić na zakończenie procesu osuszania fundamentów.

Izolacje w Warszawie – na jaką ofertę iniekcji murów się zdecydować?

Szukając najlepszej oferty izolacji w Warszawie, warto skorzystać z usług sprawdzonej firmy, posiadające wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu iniekcji poziomej. Metoda ta wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności, by przy jej wykonywaniu nie została osłabiona konstrukcja budynku oraz by w pełni osuszyć mury i szczelnie wypełnić je odpowiednim preparatem.

Iniekcja krystaliczna – skuteczna pozioma izolacja murów. Jak znaleźć dobrą ofertę w Warszawie?

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.