polisa-narciarska

Szusowanie po górskich stokach i podziwianie pięknych widoków, to wspaniały pomysł na urlop w zimowych miesiącach. Do takiego wyjazdu należy oczywiście dobrze się przygotować. Ciepła, nieprzemakalna kurtka oraz spodnie, dobre gogle i kask oraz sprzęt narciarski to nie wszystko. Bardzo ważna jest także polisa narciarska. Co powinna zawierać i jak znaleźć odpowiednią w korzystnej cenie? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Dlaczego warto wykupić polisę narciarską?

Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Choroby, wypadki czy utrata sprzętu mogą popsuć każdy wyjazd. Niestety takie sytuacje zdarzają się bez względu na stopień zaawansowania umiejętności narciarskich i organizacyjnych. Nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć i przede wszystkim się uchronić, jednak dobra polisa narciarska sprawi, że w razie potrzeby nie zostaniemy bez pomocy. Polisy obejmują nie tylko leczenie w nagłych wypadkach, ale mogą być pomocne także w przypadku zachorowania dziecka na COVID 19 i konieczność hospitalizacji. Dzięki dobremu ubezpieczeniu, w takiej sytuacji opiekunowie mogą mieć zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie. Niestety nie każda polisa będzie zawierać tego typu opcję, dlatego zanim wykupisz ubezpieczenie, sprawdź, co wchodzi w zakres ochrony. Co ważne, w niektórych miejscach na świecie, posiadanie polisy jest niezbędne, by korzystać ze stoków. Jest tak m.in. we Włoszech. Za brak polisy grozi mandat.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru polisy narciarskiej?

Towarzystwa ubezpieczeniowe prześcigają się w tworzeniu różnych produktów, mających na celu zabezpieczenie nas przed ponoszeniem kosztów np. leczenia lub ratownictwa. Zakres ochrony oraz kwota do zapłaty za ubezpieczenie w różnych towarzystwach, będą inne. Na co powinniśmy zwracać uwagę, gdy szukamy polisy? Dobra polisa narciarska powinna zawierać?

  • Pokrycie kosztów leczenia, a także ratownictwa;

  • Ochronę w ramach ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków, czyli tzw. NNW;

  • Ochronę w ramach ubezpieczenia OC;

  • Ubezpieczenie zarówno bagażu, jak i sprzętu narciarskiego;

  • Rozszerzenie o uprawianiu sportów zimowych, które klasyfikowane są jako sporty wysokiego ryzyka oraz eksremalne;

  • Klauzulę alkoholową (zapewniającą pomoc także w przypadku zdarzeń, które wydarzyły się pod wpływem napojów alkoholowych).

Idealny produkt dopasowany do oczekiwań każdego z nas może być różny. Niemniej jednak warto przed podpisaniem umowy, dobrze sprawdzić jej warunki.

Gdzie kupić polisę narciarską w dobrej cenie?

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje produkty o różnym zakresie ochrony oraz cenie, jednak polisę można kupić już za niecałe 4 zł dziennie. Jeśli chcemy znaleźć polisę w dobrej cenie, nie musimy już chodzić od firmy do firmy i zbierać ofert, można znaleźć ją, siedząc na kanapie we własnym domu. Jest to możliwe dzięki porównywarce cen ubezpieczeń, którą znajdziemy na stronie internetowej https://www.polisanarciarska.pl/. W parę chwil otrzymujemy porównanie ofert z wielu firm, a także możemy dokonać zakupu. Jest to zdecydowanie opcja, z której warto skorzystać.