W sprzedaży możemy znaleźć wiele modeli kłódek, ale nie każda z nich jest w stanie zapewnić optymalny poziom bezpieczeństwa. Gdy liczy się skuteczność w ochronie naszego mienia, warto wybrać dobrą kłódkę antywłamaniową. Czym najlepiej kierować się podczas jej wyboru?

Kłódki mają bardzo szerokie zastosowanie. Kłódka antywłamaniowa może posłużyć nam do zapięcia drzwi szopy albo garażu, do przypięcia skutera lub roweru, do zabezpieczenia skrzynek, walizek, aby wspomnieć tylko o niektórych przykładach.

W sklepach znajdziemy pełną gamę kłódek, na przykład w sklepie Dobre-zamki.pl to kilkadziesiąt różnych modeli. Powstaje więc pytanie – jaka jest dobra kłódka antywłamaniowa? Zapraszamy do sprawdzenia naszego poradnika!

Kłódka antywłamaniowa – rodzaje kłódek

Zacznijmy od podziału kłódek antywłamaniowych, które możemy podzielić na dwie kategorie:

  • Kłódka pałąkowa antywłamaniowa – to najczęściej spotykana konstrukcja kłódki, która posiada charakterystyczne ucho. Dobrze nadaje się do łączenia nieprzywierających powierzchni. Ma niską cenę, ale także nie jest maksymalnie bezpieczna, ponieważ można otworzyć ją nie tylko przez otwarcie zamka wytrychami, ale także przez przecięcie ucha.
  • Kłódka trzpieniowa antywłamaniowa – to bardziej zaawansowana konstrukcja, która od kłódki pałąkowej różni się kształtem swojego ucha – jest ono proste. Takie kłódki wyróżniają się większą sztywnością i trwałością, ale mogą sprawiać problemy przy niektórych zamknięciach. Najlepiej nadają się do zamykania garażów, szop, gdy mamy możliwość uchwycenia dwóch otwierających się elementów trzpieniem kłódki.

Pamiętajmy o tym, by kłódkę dopasować do miejsca jej zastosowania. Długość i grubość ucha nie powinny być za duże, ponieważ stwarza to ryzyko ich łatwiejszego przecięcia przez włamywacza.

Kłódka antywłamaniowa – ważna jakość materiałów

Do produkcji kłódek antywłamaniowych stosuje się różne rodzaje materiałów, na przykład mosiądz, stal czy aluminium. Kłódka może być także zabezpieczona z zewnątrz tworzywem sztucznym, które chroni miejsce jej zaczepienia przed porysowaniem.

Korpus kłódki powinien być masywny – większe kłódki na ogół są trudniejsze w otwarciu.

Gdy kłódka ma być zastosowana na zewnątrz, wybierzmy model, który jest odporny na czynniki zewnętrzne, w tym wilgoć, niskie temperatury. Producenci stosują wtedy specjalne konstrukcje i materiały, które poprawiają odporność kłódek, przykładowo powłoki granitowe, specjalne kanaliki do odprowadzania wody.

Kłódka antywłamaniowa – jaki zamek będzie najlepszy?

Kłódki antywłamaniowe mogą posiadać różne typy zamków. Najlepiej zdecydować się na kłódkę na klucz, na przykład z precyzyjnym zamkiem zastawkowym.

Ciekawym rozwiązaniem są również kłódki w systemie jednego klucza. W tym przypadku do wielu kłódek można zastosować jeden klucz, co powoduje zredukowanie liczby kluczy, gdy konieczne jest zabezpieczenie wielu miejsc.

Kłódka antywłamaniowa – jakiego producenta wybrać?

Na rynku dostępne są kłódki antywłamaniowe różnych producentów. Warto postawić na modele uznanych marek, które są w stanie zapewnić nam optymalny poziom bezpieczeństwa. Wśród rekomendowanych modeli znajdują się między innymi:

  • kłódka antywłamaniowa Gerda
  • kłódka antywłamaniowa Abus
  • kłódka antywłamaniowa LOB

Pamiętajmy także o tym, że o solidności kłódki dużo mówi jej cena. Zatem wtedy, gdy zależy nam na skutecznej ochronie naszego mienia, nie warto oszczędzać na zakupie kłódki antywłamaniowej. Lepiej zdecydować się na droższy, ale pewniejszy model.

Dobra kłódka antywłamaniowa

Komentarze   
0 #1 Marek 2019-06-24 14:16
Ja to kłódki wybieram tylko od gerdy. Dobra jakość i wiem, że nikt mi ich nie otworzy byle jakim wytrychem
Cytować
-1 #2 levv 2019-08-07 09:17
Zamki i kłódki zdecydowanie od Gerdy. Solidny zamek to podstawa jak się chce zminimalizować ryzyko włamania.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.