Konieczność odbycia rehabilitacji, czy też wyboru turnusu rehabilitacyjnego nie należą do spraw łatwych. Tutaj chodzi przecież o zdrowie i sprawność fizyczną - nasze lub kogoś z naszych bliskich. Nic dziwnego, że chcemy wybrać, jak najlepiej, wierząc, że to sposób na najszybszy powrót do sprawności i odzyskanie lepszego samopoczucia. Obecnie coraz bardziej popularną opcją w tym zakresie stają się prywatne ośrodki rehabilitacji o podwyższonym standardzie. Dotarliśmy do jednego z nich i sprawdziliśmy, czym się wyróżnia. Jeśli szukasz rozwiązania, jakim jest centrum rehabilitacji Rzeszów, podpowiadamy najistotniejsze kwestie.

Centrum rehabilitacji na terenie miasta Rzeszów lub jego okolic? Na te 3 elementy warto zwrócić uwagę, aby wybrać najlepsze

Naprawdę dobre rezultaty rehabilitacji to kompetencje fizjoterapeuty, ale i sprzęt

Wybierając ośrodek rehabilitacyjny Rzeszów warto postawić na placówkę, która dysponuje zaawansowaną technologią i nowoczesnym sprzętem rehabilitacyjnym. To właśnie te elementy, obok kompetencji oraz doświadczenia pielęgniarek i fizjoterapeutów, odgrywają kluczową rolę w procesie zdrowienia pacjenta i jego powrotu do sprawności. Prywatne ośrodki o podwyższonym standardzie oferują najczęściej rozwiązania realnie wspierające rehabilitację - zarówno osób młodych, jak i w podeszłym wieku. Co więcej, ważna jest różnorodność wykorzystywanego sprzętu, co pozwala na terapię wielu różnych schorzeń.

Wspomniany ośrodek rehabilitacyjny Rzeszów oferuje swoim pacjentom najnowocześniejsze rozwiązania w tym zakresie, w tym m.in. egzoszkielet, stacjonarny robot do reedukacji chodu, urządzenie do terapii zogniskowaną wibracją, urządzenia usprawniające rehabilitację kończyn górnych, a także stół pionizacyjny z funkcją kroczenia. Decydując się na konkretne rozwiązanie zawsze warto sprawdzić, czym dysponuje konkretny oddział.

Naprawdę dobre rezultaty rehabilitacji to kompetencje fizjoterapeuty, ale i sprzęt

Komfortowe warunki rehabilitacji oraz pobytu w ośrodku

Istotne, aby wybrany ośrodek oferował nie tylko zajęcia rehabilitacyjne, ale i możliwość skorzystania na miejscu z dłuższego pobytu. Wybrane terapie tego wymagają. Wiele urazów i przebytych chorób kwalifikuje pacjentów właśnie do dłuższych turnusów rehabilitacyjnych.

Wybierając oddział rehabilitacji Rzeszów sprawdziliśmy możliwość rehabilitacji w różnych wariantach. W opcji stacjonarnej, a zatem z zakwaterowaniem, opieką pielęgniarską i wyżywieniem, ośrodek oferuje tutaj komfortowe warunki pobytu. Są to m.in. wygodne, klimatyzowane pokoje z łazienkami, w tym przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ogromne znaczenie mają także dodatkowe udogodnienia, jak terapia zajęciowa (w tym rehabilitacja w wodzie), czy odpowiednio zbilansowana dieta pomagająca w przywróceniu pacjentowi dobrego samopoczucia.

Ważne jest także bezpośrednie otoczenie ośrodka

Okolice Rzeszowa to wiele malowniczych miejsc oraz obszary chronione Natura 2000. Warto więc skorzystać z takich udogodnień i wybrać ośrodek rehabilitacyjny oferujący zajęcia na świeżym powietrzu, w otoczeniu zielonej przyrody. Jak się okazuje, taka forma aktywności realnie wpływa na postępy w rehabilitacji.