Catering dietetyczny - czym jest i jakie są jego zalety?

Dla osób, które są w ciągłym ruchu i nie mają czasu na gotowanie pożywnych posiłków, a chcą dobrze się odżywiać i jednocześnie zrzucić zbędne kilogramy, catering dietetyczny może być łatwą i wygodną odpowiedzią na ich problem. Dostarczanie pięciu pożywnych i dobrze zbilansowanych posiłków dziennie to podstawa diety pudełkowej.

Co dokładnie oznacza catering dietetyczny?

Catering dietetyczny to posiłek dostarczany regularnie do domu lub siedziby klienta przez firmę specjalizującą się w przygotowywaniu posiłków dietetycznych. Przygotowane już posiłki umieszczane są w pojemnikach, a codzienna dostawa odbywa się pod wskazany adres. Tygodniowe menu jest tak ułożone, aby klient codziennie otrzymywał świeże, różnorodne posiłki. Wszystkie te dania są jednak wytwarzane zgodnie z zasadami zdrowego, zbilansowanego żywienia i dostosowane do indywidualnych wymagań klienta.

Możesz zamówić catering dietetyczny na odchudzanie, wtedy posiłki będą mniej kaloryczne, lub catering zdrowotny, który nie będzie zawierał konkretnych produktów, których z jakiegoś powodu (alergia, nietolerancja niektórych składników pokarmowych) nie powinniśmy jeść. Istnieje możliwość wybrania dań tradycyjnych (z mięsem) lub dań wegetariańskich.

Jak złożyć zamówienie na catering dietetyczny?

Złożenie zamówienia na całodniowy catering dietetyczny Chrzanów jest dość proste. Na początek trzeba wybrać firmę cateringową. Pierwszym krokiem w ustaleniu naszych wymagań żywieniowych jest wypełnienie ankiety, którą można znaleźć na oficjalnej stronie firmy cateringowej (większość firm posiada taki formularz). W takim formularzu wskazujemy nasze preferencje żywieniowe, w tym, czy będzie to dieta odchudzająca czy prozdrowotna oraz jakich składników nie możemy spożywać. Możesz również złożyć zamówienie przez telefon z pomocą doradcy, który pomoże wybrać preferowany rodzaj cateringu dietetycznego. Płatności można zwykle dokonać za pomocą tradycyjnego przelewu bankowego lub płatności online.

Korzyści z cateringu dietetycznego

Dieta pudełkowa skierowana jest głównie do osób zapracowanych, niemających czasu na gotowanie pełnowartościowych posiłków, a także osób, które nie potrafią gotować, a chcą zdrowo się odżywiać, jednocześnie ciesząc się jedzeniem.

Dania oferowane przez catering dietetyczny są tworzone w taki sposób, aby zawierały wszystkie niezbędne składniki, a jednocześnie posiadały kaloryczność, którą można dostosować do indywidualnych potrzeb każdego konsumenta. Możesz wybrać dietę, która zawiera tyle kalorii, ile chcesz, bez konieczności śledzenia ich liczby.

Posiłki świadczone przez catering dietetyczny zazwyczaj składają się z następujących pięciu posiłków: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Każdy posiłek przygotowywany jest zgodnie z zasadami zdrowego żywienia. Zakłada się, że klient zje posiłek o z góry ustalonej porze i nie zje obiadu za późno; innymi słowy zakłada się, że klient będzie stosował się do listy zasad zdrowego odżywiania, która jest często dołączana do usługi cateringu dietetycznego.

Zamawiając catering dietetyczny możesz spodziewać się posiłków, które są lekkostrawne, zdrowe i przyrządzane z naturalnych składników. Oprócz gotowych dań mogą to być również koktajle z owoców lub warzyw. Zawierają one nie tylko korzystne witaminy, ale także błonnik, który jest niezbędny dla zdrowego metabolizmu.

Dodatkowym atutem cateringu dietetycznego jest to, że możemy zamówić go w dowolnej wersji dostosowanej do naszych wymagań i preferencji, np. wegetariańskiej z rybą lub bez, bezglutenowej, dla diabetyków, czy bez laktozy.