Burmistrz Okoczuk wizytuje kończącą się budowę wielofunkcyjnego obiektu
Wizytacja burmistrza Jarosława Okoczuka na placu budowy nowoczesnego obiektu wielofunkcyjnego przyciągnęła uwagę mieszkańców. Nowy gmach, nazwany „Manufaktura Trzebinia”, ma stać się centrum kulturalnym i społecznym miasta. Co kryje się za tym ambitnym projektem?

Budowa nowoczesnego obiektu wielofunkcyjnego zbliża się ku końcowi

Prace nad nowym obiektem wielofunkcyjnym przy skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Ochronkowej są na ostatniej prostej. Budynek jest już w stanie surowym zamkniętym, a większość instalacji została zamontowana. Obecnie trwają intensywne roboty wykończeniowe, które mają na celu przygotowanie obiektu do pełnego użytku jeszcze tej jesieni.

Inwestycja realizowana jest przez firmę RUKO z Krakowa, która rozpoczęła prace wiosną 2023 roku, tuż po podpisaniu umowy. Na budowę „Manufaktury Trzebinia” gmina pozyskała 10 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład, co znacznie przyczyniło się do realizacji tego projektu.

Wizytacja burmistrza i pracowników gminy na placu budowy

W środę plac budowy odwiedził burmistrz Jarosław Okoczuk wraz z pracownikami gminnego wydziału promocji oraz inwestycji, a także przedstawicielem miejscowej biblioteki. Celem wizyty było zapoznanie się z postępami prac oraz omówienie przyszłych działań promocyjnych związanych z nowym obiektem.

Podczas wizyty, burmistrz i jego zespół mieli okazję zobaczyć, jak zaawansowane są prace wykończeniowe i jakie możliwości będzie oferować nowy budynek. W „Manufakturze Trzebinia” znajdą się m.in. biblioteka, mediateka, sala dla najmłodszych, sala konferencyjna, kawiarnia oraz biura. Przewidziano także przestrzeń na wystawy oraz podziemny parking na 40 miejsc postojowych, a dodatkowo parking zewnętrzny na 20 miejsc.

Nowe centrum kulturalne i społeczne miasta

„Manufaktura Trzebinia” ma stać się sercem kulturalnym i społecznym miasta. W nowym obiekcie będą odbywać się spotkania z ciekawymi ludźmi, wernisaże, koncerty oraz sesje rady Miasta Trzebini. To miejsce ma na celu integrację mieszkańców i stworzenie przestrzeni do różnorodnych aktywności przez cały rok.

Wokół budynku powstaje również zielony plac, który będzie idealnym miejscem na relaks i rozmowy na świeżym powietrzu. Dzięki tej inwestycji, mieszkańcy zyskują nowoczesne centrum, które będzie sprzyjać rozwojowi kulturalnemu i społecznemu miasta.

„Nowy obiekt robi wrażenie” – mówił burmistrz Jarosław Okoczuk podczas wizyty na placu budowy. Z pewnością „Manufaktura Trzebinia” stanie się ważnym punktem na mapie miasta, przyciągającym zarówno mieszkańców, jak i gości.


Na podstawie: UM Trzebinia