Ostatnie lata przynoszą w Polsce zimy z niewielkimi opadami śniegu i aurą niesprzyjającą miłośnikom białego szaleństwa. Aby wypocząć w górach i cieszyć się z jazdy na stoku, wielu rodaków wybiera się na narty za granicę. O czym pamiętać, by było to bezpieczne?

 

1. Wypadki zdarzają się nawet doświadczonym narciarzom

2. Karta EKUZ to niewystarczająca ochrona

3. Ubezpieczenie narciarskie to podstawa

Polacy najchętniej wyjeżdżają na narty do Czech i na Słowację, a także w Alpy do Francji, Włoch i Szwajcarii. W każdym z wymienionych krajów spada więcej śniegu niż w Polsce, a ośrodki narciarskie są lepiej przygotowane na tłumy turystów. Niestety, nawet na dobrze naśnieżonym i oświetlonym stoku może dojść do wypadku, dlatego na narty powinno się wyjeżdżać ze specjalistycznym ubezpieczeniem.

 

Wypadki zdarzają się nawet doświadczonym narciarzom

Do wypadków na trasach narciarskich dochodzi każdego dnia, jednak jedynie niewielki ułamek z nich to poważne urazy. Większość zdarzeń to skręcenia stawów i lekkie stłuczenia, które goją się dość szybko. Niestety, do poważniejszych zdarzeń dochodzi, nawet gdy na stoku szusują doświadczeni narciarze. W ostatnich latach polscy narciarze najczęściej ulegali poważnym wypadkom we Włoszech, gdzie miało miejsce ponad 30 procent z nich.

 

Karta EKUZ to niewystarczająca ochrona

W krajach należących do Unii Europejskiej Polacy mogą korzystać z leczenia szpitalnego i pomocy lekarskiej dzięki karcie EKUZ. Jest to potwierdzenie ubezpieczenia w NFZ w kraju. Karta upoważnia do skorzystania z pomocy medycznej w publicznych placówkach służby zdrowia na terenie krajów członkowskich UE, jednak polski NFZ pokrywa jedynie część kosztów udzielonych świadczeń zdrowotnych. Pozostałą część opłat za nie ponosi sam pacjent. Aby uniknąć dużych wydatków w przypadku kontuzji na stoku lub poważniejszego urazu, powinno się wykupić ubezpieczenie narciarskie w www.ubezpieczenienanarty.pl.

 

Ubezpieczenie narciarskie to podstawa

Ubezpieczenie dla narciarzy pokrywa koszty leczenia w przypadku urazu na stoku, a także wiąże się z dodatkowymi korzyściami. Ranking ubezpieczeń na narty na www.ubezpieczenienanarty.pl obejmuje polisy, dzięki którym skorzysta się również z OC, assistance, ochrony sprzętu narciarskiego oraz pokrycia kosztów ewentualnej akcji ratowniczej z użyciem helikoptera. Co ważne, polisę warto kupić jeszcze przed wyjazdem na narty, gdyż w ten sposób unika się karencji. Ubezpieczenie obowiązuje od pierwszego dnia urlopu w górach i pozwala beztrosko bawić się przez cały wyjazd.

Komentarze   
-1 #1 Katarzyna 2018-12-21 12:57
Warto pamiętać przede wszystkim o tym, że w większości krajów za pomoc ratowników, w tym też za bardzo kosztowny transport helikopterem, trzeba samemu płacić, jeżeli nie ma się ubezpieczenia turystycznego. Z tego względu w przypadku wyjazdu za granicę na narty ubezpieczenie podróżne jest wręcz niezbędne.
Katarzyna
Cytować
0 #2 Paula 2019-03-28 21:49
Ja zawsze jak jadę na narty, to kupuję ubezpieczenie. Już kiedyś musiałam sama płacić za leczenie i starczy m:D
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.