"Niech połączy nas książka i historia"

Dnia 30.11. 2018 r. odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Niech połączy nas książka i historia – cykl wydarzeń kulturalnych w Gminie Alwernia” realizowanego przez MGBP w Alwerni.

Projekt ten uzyskał w 2018 r. dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Alwernia. Partnerami w realizacji projektu byli: Stowarzyszenie Młoda Alwernia, Stowarzyszenie Alwernia Plus, Stowarzyszenie „Seniorzy Alwerni”, Stowarzyszenie na Rzecz Poręby Żegoty.

W ramach podsumowania odbyło się również uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym pt. „Pocztówka z mojej Małej Ojczyzny”, który zorganizowano z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 25-lecia odzyskania praw miejskich przez Alwernię.

Uroczystość zaszczycili: Burmistrz Gminy Alwernia Pani Beata Nadzieja-Szpila, dyrektorzy szkół i przedszkoli, dyr. SOK Marek Skowronek, przedstawiciele Stowarzyszeń, nagrodzeni uczestnicy konkursu wraz z rodzicami oraz zaproszeni goście.

Przed wręczeniem nagród i dyplomów zaproszono wszystkich do obejrzenia krótkiej prezentacji z realizacji projektu.

Prace konkursowe nagrodziło Jury w składzie:

1. Iwona Kuglin – plastyk, pracownik SOK Alwernia

2. Zofia Gniewek – nauczyciel, plastyk

3. Beata Kucharczyk – kierownik Referatu Promocji UM w Alwerni

4. Aldona Folga Taborska –bibliotekarz MGBP w Alwerni

Jury wysoko oceniło poziom złożonych prac i przyznało nagrody w 5 kategoriach:

Przedszkole

1. Kornelia Jakóbik (Alwernia)

2. Michalina Kurzańska (Kwaczała)

3. Julia Parzymięso (Poręba Żegoty)

Wyróżnienia:

Hubert Sibik (Kwaczała)

Jan Buczek (Alwernia)

Maja Pilecka (Alwernia)

Kamila Majcherczyk (Regulice)

Maja Bycina (Regulice)

Laura Jakóbik (Okleśna)

Klasy 1-3

1. Gabriela Ciupek (Alwernia)

2. Urszula Smitka (Okleśna)

Klasy 4-6

1. Weronika Drzymała (Alwernia)

2. Ewelina Tworzydło (Alwernia)

3. Maciej Sporysz (Grojec)

Wyróżnienia:

Patrycja Ząbek (Alwernia)

Milena Macuda (Alwernia)

Kornelia Michałek (Brodła)

Oliwia Dudek (Grojec)

Martyna Góralczyk (Grojec)

Kornelia Więckowska (Kwaczała)

Oliwia Główczak (Kwaczała)

Maciej Czech (Poręba Żegoty)

Klasy 7 -8, Gimnazjum

1. Weronika Kucucho (Alwernia)

2. Hanna Jakóbik (Poręba Żegoty)

3. Hanna Piekacz (Kwaczała)

Wyróżnienia:

Julia Nowak (Alwernia)

Julia Mucha (Alwernia)

Nadia Sikora (Alwernia)

Oliwia Kopyto (Okleśna)

Julia Skórska (Kwaczała)

Emilia Karcz (Kwaczała)

Natalia Kędra (Kwaczała)

Adriana Bachowska (Grojec)

Alicja Białka (Grojec)

Dorośli

1. Halina Węgrzyn, Marta Linchard

2. Maria Knapik

3. Zbigniew Burzyński

Nagrodzone prace można oglądać w witrynach MGBP w Alwerni.

 

Informacje i zdjęcia Miejsko-Gminna Biblioteka w Alwerni

FOTORELACJA

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio

Zobacz również