Wirtualne biuro pozwala rejestrować firmę pod określonym adresem, jednak bez jej fizycznej obecności w tym miejscu. Na ten nowoczesny outsourcing decyduje się coraz więcej przedsiębiorców, zwłaszcza rozpoczynających swoją działalność gospodarczą. Jakie walory niesie za sobą korzystanie z e-biura?

Firma zarejestrowana pod prestiżowym adresem

Jedną z podstawowych korzyści korzystania z wirtualnego biura jest rejestracja firmy w prestiżowej lokalizacji. Usługodawcy umożliwiają przedsiębiorcom korzystanie z adresów w miejskich biurowcach i centrach biznesu, jednak bez fizycznej obecności firmy w tym miejscu. Kontrahenci firmy korzystającej z biura wirtualnego wysyłają korespondencję na prestiżowy adres, w którym została ona zarejestrowana. E-biura mają więc ważne zalety wizerunkowe. Jeżeli szukasz wirtualnego biura, sprawdź stronę https://wirtualne-biura.com gdzie dostępne są oferty od firm oferujących wirtualne adresy.

Niewielkie koszty prowadzenia biura

Inny aspekt dotyczy kosztów prowadzenia działalności. Dzięki wirtualizacji procesów biurowych przedsiębiorca oszczędza na wynajmie pomieszczeń, które w normalnych warunkach musiałyby być zaadaptowane na biuro. Odbiór i wysyłanie korespondencji, obsługa poczty e-mail, przechowywanie dokumentów, a niekiedy także odbieranie telefonów odbywają się zdalnie. To zatrudniony przez przedsiębiorcę konsultant z wirtualnego biura zajmuje się bieżącą obsługą kontrahentów. Oszczędności generowane przez e-biura liczyć można w setkach lub tysiącach złotych, w zależności od wybranego pakietu usługi. Wirtualne biuro kosztuje przedsiębiorcę mniej, niż fizyczny wynajem lokalu w prestiżowym budynku.

Brak konieczności zatrudniania pracowników biurowych

Z niższymi kosztami prowadzenia biura wiąże się także brak konieczności zatrudniania pracowników biurowych. To usługodawca w ramach podjętego porozumienia zapewnia osoby zajmujące się obsługą przedsiębiorcy. Zleceniodawca nie musi więc opłacać wynagrodzeń, czy zajmować się dokumentacją pracowniczą kadry biurowej, ponieważ ta zatrudniana jest bezpośrednio przez administratora e-biura.

Elastyczne warianty współpracy

Dużą zaletą korzystania z biura wirtualnego są szerokie zakresy współpracy. W ramach pakietu przedsiębiorca zyskać może nie tylko prestiżowy adres swojej firmy, ale także obsługę skrzynki mailowej, korespondencji, odbieranie telefonów, przechowywanie dokumentów, a nawet obsługę księgową. To, co wchodzić będzie w zakres współpracy ustalane jest na jej początku. Dzięki temu można precyzyjnie ustalić, jakie obowiązki zdejmie z barków przedsiębiorcy pracownik biura wirtualnego.

Usługi dodatkowe wchodzące w skład pakietu

Korzystanie z wirtualnych biur ma jeszcze jedną, ważną zaletę. Podstawowa obsługa może być wzbogacona o dodatkowe warianty współpracy. Mowa tu między innymi o udostępnianiu przedsiębiorcy sali konferencyjnej na czas spotkań z kontrahentami, czy wyrabianiu w jego imieniu firmowych pieczątek i wizytówek. Warto więc sprawdzić, jakie usługi dodatkowe wchodzą w skład podstawowego pakietu e-biura! Dla firm oferujących swoje usługi w Warszawie, można znaleźć wirtualne biuro Warszawa i zapoznać się z odpowiednimi cennikami.

Jak widać, korzystanie z biura wirtualnego to nie tylko adres firmy w prestiżowej lokalizacji, ale także niższe koszty działalności i mniej obowiązków związanych z obsługą interesantów. Rozwiązanie to stale zyskuje na popularności wśród przedsiębiorców!

5 powodów, dla których warto decydować się na usługę wirtualnego biura