Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że w najbliższych dniach kierowcy powinni uważać na mgły. Na terenie powiatu może wystąpić aż drugi stopień występowania zjawiska. Oznacza to, że występowanie danego zjawiska, w tym wypadku mgły jest tak niebezpieczne, że może powodować duże straty materialne i zagrożenie życia. PCZK zaleca ostrożność i śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Silna mgła może występować na ternie powiatu dziś i jutro. Szczególną ostrożność należy zachować we wczesnych godzinach porannych i późnych popołudniowych. Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Krakowie informuje, że na znacznym obszarze przewiduje się wystąpienie mgły, lokalnie marznącej, ograniczającej widzialność poniżej 200 metrów. Warto więc nie nadużywać dziś pedału gazu. Zwłaszcza po zmroku.

Komentarze   
0 #1 ktos 2012-11-16 17:16
Dzięki "kiwerowcny" będą uważali ;-)
Cytować
0 #2 aau 2012-11-17 12:56
Dobrze rzeczesz mistrzu Yoda!
Cytować
0 #3 m 2012-11-29 00:17
mgła
mgła
dalej
trwa
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.