Jeden z największych zakładów produkcyjnych na terenie powiatu chrzanowskiego "Górka Cement" obchodzi w tym roku jubileusz istnienia. Z tej okazji Trzebinię odwiedzili Marco Squinzi, prezes zarządu spółki oraz Giorgio Squinzi, twórca międzynarodowego sukcesu grupy "Mapei", światowego lidera branży budowniczej.

Cementownia w Górce powstała w 1912 roku z inicjatywy Edwarda hr. Mycielskiego. Zakład funkcjonował mimo wojen, okupacji i zmian ustrojowych. 12 lat temu koncern Mapei wykupił 100 procent udziałów w spółce, przyczyniając się do ponad dziesięciokrotnego wzrostu sprzedaży cementu w ostatnich latach.

Twórcy sukcesu "Górka cement" zwiedzili dziś trzebiński zakład oraz odsłonili pamiątkową tablicę. - Jesteśmy szczęśliwi, że jesteśmy tutaj. To jest ważny moment zarówno dla Górki jak i dla Mapei - mówił Marco Squinzi. - Nareszcie ten stuletni zakład jest we właściwym kształcie i stanie technicznym - tłumaczył prezes. Okazja do świętowania była podwójna, gdyż poza 100-leciem cementowni, jubileusz 75-lecia obchodziła także grupa "Mapei". Po zwiedzaniu zakładu w Dworze Zieleniewskich odbyła się konferencja prasowa, podczas której panowie Squinzi mówili o m.in. o planach dalszego rozwoju firmy.

Fotorelację z wydarzenia oraz więcej informacji na temat wizyty Włochów w Trzebini będą mogli Państwo przeczytać już niebawem na naszym portalu.


Konferencja w Dworze Zieleniewskich. Od lewej: Jolanta Sas-Wydro, tłumacz, Giorgio Squinzi, Marco Squinzi i Jerzy Szymański, dyrektor generalny Górki Cement