Już za dwa tygodnie chrzanowskie Dni Miasta. Z tej okazji Miejski Ośrodek Kultury Sportu i rekreacji przygotował dla mieszkańców sporo rozrywki. Poza corocznymi koncertami, będzie też coś wyjątkowego, coś do czego chrzanowianie nie zdążyli jeszcze przywyknąć. Na pierwszy dzień obchodów święta miasta Aneta Leśniakiewicz, reżyser i opiekun Teatru "Imaginarium", działającego przy MOKSiRze, przygotowała premierę nowego spektaklu.

"Córki Desdemony" - to spektakl wyjątkowy. Zagrają w nim wyłącznie kobiety. Największą niespodzianką jest fakt, że oprócz aktorek "Imaginarium" na scenie zobaczymy również samą reżyserkę - Anetę Leśniakiewicz.- Będzie to przedstawienie oparte na dwóch tekstach: "Łaknąć" Sarah Kane czyli coś z gatunku zwanego "nowym brutalizmem" oraz "Tiramisu" Joanny Owsianko. Połączyłam te dwa teksty i powstała z tego piękna opowieść o kobiecie i o tym, że i dom i praca i czasem mąż i środowisko nakłada na nas maski i my je przyjmujemy, ale chciałybyśmy tak naprawdę, żeby każdy nas kochał za to, jakie jesteśmy - zdradza Leśniakiewicz.

Bilety w cenie 5 zł do nabycia w Informacji MOKSiR, ul. Broniewskiego 4, czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00. Dla naszych czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na premierowy spektakl. Wystarczy tylko być naszym fanem na facebooku i pod postem o spektaklu zostawić komentarz o treści: "chcę bilet". Dwie pierwsze osoby otrzymają zaproszenia.

"Córki Desdemony"
Scenariusz i reżyseria: Aneta Leśniakiewicz
Konsultacje aktorskie: Paweł Drzewiecki
Realizacja światła: Grzegorz Pączek
Obsada: Izabela Lulewicz, Joanna Połcik, Agnieszka Szumańska, Sylwia Wijas, Aneta Leśniakiewicz


Aneta Leśniakiewicz po raz pierwszy wystąpi w "Imaginarium" w podwójnej roli: jako reźyser i aktor.