27 listopada o godz. 19:00 Dwór Zieleniewskich - instytucja kultury w Trzebini serdecznie zaprasza na koncert andrzejkowy. W programie: występ zespołu Jack Band oraz wróżby i niespodzianki.

Pierwszy zespół Jack Band powstał w 1992 roku. W jego skład weszli nauczyciele oraz uczniowie szkół muzycznych z Chrzanowa i Jaworzna. Po kilkunastu koncertach zawieszono działalność, aby wznowić ją w roku 1998 w pełnym bigbandowym składzie. Historia się powtarza - utrzymanie tak wielkiego zespołu przez dłuższy okres czasu okazało się niemożliwe. Kolejna reaktywacja nastąpiła w 2001. Od początku Szefem - założycielem zespołu, dyrygentem i aranżerem - jest Jacek Kraszewski. Jego celem jest edukacja młodych muzyków i umożliwienie młodym artystom zdobywania szlifów estradowych w dużym zespole bigbandowym. W Jack Bandzie grają muzycy z regionu Oświęcimsko-Chrzanowskiego. Można powiedzieć, że jest to zespół dojrzały stażem, ale młody wiekiem. Z czasem zespół nabrał charakteru i ze szkoleniowego przekształcił się w profesjonalny zespół muzyczny. Posiada w swoim repertuarze ponad 60 utworów i każdy słuchacz znajdzie cos dla siebie. Grają utwory popowe, swingowe, jazzowe, funkowe, muzykę filmową z kręgu bluesa, utwory popularnych polskich wykonawców takich jak: Maria Koterbska, Danuta Rinn czy Andrzej Zaucha, a także utwory taneczne.
Zespół występuje na różnego rodzaju imprezach okolicznościowych, rocznicowych, występował na Krakowskim Rynku i w tamtejszych klubach muzycznych, a także chętnie tworzy oprawę muzyczną na imprezach typu „cocktail party". Jack Band wykonuje wszystkie utwory we własnych aranżacjach, ale starając się zachować styl, w jakim zostały one napisane przez kompozytorów.

Wstęp wolny.

Fot.: skład zespołu Jack Band.
Źródło:
http://www.dwor.trzebinia.pl/ | www.trzebinia.pll