Muzeum w Chrzanowie im. Ireny i Mieczysława Mazarakich serdecznie zaprasza na kolejną wystawę w piwniczce Domu Urbańczyka: "Barwy są we mnie i wokół mnie", która zostanie otwarta 27 listopada br. o godzinie 17.00

Akwarele powstałe z bardzo osobistych obserwacji i przemyśleń przedstawia Małgorzata Bogusz absolwentka Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego (filia w Cieszynie) nauczycielka plastyki w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Chrzanowie. Jej malarskie wizje – jak zauważają krytycy – przenikają w głąb ludzkiego wnętrza pobudzając obszary naszej wrażliwości. Powstające obrazy cechuje subtelne wyczucie barw natury. A bogaty koloryt wprowadza wewnętrzną radość i pogodę ducha. Magia delikatnych, barwnych plam – rozpływając się – tworzy nastrój skłaniający do refleksji.


Obecna wystawa jest kontynuacją wystawy, która gościła w Domu Urbańczyka w 2002 roku i jej wcześniejszych prezentacji m.in. w BWA w Bielsku-Białej, w cieszyńskiej Galerii Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UŚ, w Domach Kultury Libiąża, Żarek i Trzebini.


Serdecznie zapraszamy!

źródło: chrzanow.pl

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.