Otwarcie Muzeum Regionalnego przy Szybie Zbyszek w Trzebini - 25 września 2010. W muzeum będzie można zobaczyć między innymi eksponaty ukazujące historię trzebińskiego przemysłu. Muzeum powstało dzięki Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Trzebińskiej „COR". Początkowo muzeum miało być zlokalizowane w Dworze Zieleniewskich, jednak powierzchnia na ten cel była zbyt mała i postanowiono zagospodarować budynek po byłym basenie kąpielowym przy szybie Zbyszek. Przy pracach remontowo-wykończeniowych pomagali osadzeni w Zakładzie Karnym w Trzebini.

Prezes stowarzyszenia - Jan Stryczek zaprasza wszystkich mieszkańców na urostyste otwarcie w następną sobotę o godzinie 17:00

Komentarze   
0 #1 januwojt 2010-09-19 03:20
Kilka eksponatów w tym muzeum będzie z elektrowni , a dokładnie z mojej pracy . M.in szwajcarskie przekaźniki odległościowe Brown-Boveri , produkcja lata 50-te ubiegłego wieku , a w przygotowaniu jest kompletna tablica kompletu zabezpieczeń dla jednego pola odpływowego (linii energetycznej 110KV) w jaki wyposażano stacje energetyczne przełomu lat 50-tych i 60-tych w Polsce .
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.