W niedzielę 19 września 2010 roku na terenie skansenu Muzeum Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie odbyły się uroczystości odpustowe. Do skansenu przybyło mnóstwo gości, po mszy odpustowej w zabytkowym kościółku odbywały się różne imprezy.Przy pięknej pogodzie były m. in. prezentacje dawnych rzemiosł z udziałem garncarza, kowala, wikliniarza, lanie świec woskowych, goście sami mogli spróbować lepić garnki czy lać świece. Można było kupić produkty z miodu, drewniane zabawki, piękne witraże, wiklinowe koszyki.
W uroczystościach można było podziwiać występy  zespołów ludowych rodzimych oraz góralskich z Zakopanego.
Po występach ludowych przyszedł czas na muzykę dworską we dworze.
W salonie drewnianego dworu z Drogini zakończono jubileuszowy XX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej. Festiwal zakończono muzyką barokową J. S. Bacha oraz T. Albinoniego. To była prawdziwa uczta dla melomanów.
Pogoda wyjątkowo dopisała, goście też, nawet nie było problemu z  zaparkowaniem samochodu. Ten dzień był wyjątkowy.

Poniżej kilka zdjęć z uroczystości:

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.