W ramach tegorocznych DNI CHRZANOWA 2010 POD PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA CHRZANOWA – Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie zorganizowała wystawę poświęconą twórcom Balina. Zaprezentowali się na niej zarówno profesjonalni, jak i nieprofesjonalni artyści, którzy miejscem urodzenia lub zamieszkania związani są z Balinem.

Wernisaż odbył się 4.06.2010, godz.17.00,w Filii nr 5 w Balinie, przy ul. Jaworznickiej 45Oprawa muzyczna została przygotowana przez najmłodszych przedstawicieli Balina – muzycznie uzdolnionych uczniów Szkoły Podstawowej w Balinie i Szkoły Muzycznej I st. w Chrzanowie. Jako MŁODE TALENTY zaprezentowali się EWELINA MENDELA /akordeon/, JULITA BEDNARCZYK /wiolonczela/, SŁAWOMIR SOBOCZYŃSKI /fortepian/. Folklorystycznie śpiewem, gawędą i balińskim darciem pierza ubarwiły spotkanie Panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Wystawa czynna jest w terminie 4.06 – 31.12.2010, zwiedzających zapraszamy do Biblioteki w godzinach otwarcia Filii.Swoje prace prezentują:
Anna Burchard (atelier krawieckie, fotografia), Jolanta Głowacz (poezja), Szymon Gregorczyk (rysunek), Kamila Bojarska – Gworek (rzeźba, malarstwo), Artur Gworek (rzeźba , malarstwo), Mateusz Jamrozik /Alexander Yenard/ (poezja), Anna Kasprzyk (de coupage), Stefan Kilian(malarstwo), Halina Kłyk (prace ręczne, haft, kwiaty z bibuły), Helena Nowosad (haft), Magdalena Paszek (kartki okolicznościowe), Adam Pociecha (grafika), Jacek Siata (malarstwo).
Olga Nowicka
MBP Chrzanów, Dział Informacji Bibliograficznej, Regionalnej i Promocji Biblioteki Klub Literacki

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.