Trwają prace związane z zagospodarowaniem otoczenia zbiornika Chechło. W dniu 14 maja 2018 r. uzyskano prawomocne pozwolenie na budowę, aktualnie ruszyły roboty: instalacyjne - kanalizacja deszczowa i sanitarna, uzbrojenie terenu w instalację elektryczną, fundamentowanie obiektów kubaturowych oraz basenów, roboty drogowe i brukarskie związane z budową parkingów, ciągów pieszo jezdnych oraz placów zabaw.

chechlo 6.2018006

Przypomnijmy: Wartość inwestycji opiewa na kwotę blisko 10 mln zł. Gmina Trzebinia jest liderem projektu, który otrzymał ponad 4,7 mln zł dotacji unijnej z Regionalnego Programu Operacyjnego Małopolski, partnerami są także: gmina Chrzanów, starostwo i Związek Międzygminny „Gospodarka Komunalna”. Modernizacja zakłada całkowitą zmianę oblicza zalewu: budowę basenu z tarasami, ścieżki zdrowia z przyrządami do ćwiczeń, boisk do siatkówki plażowej i badmintona, placów zabaw dla dzieci, wieży widokowej, parkingów czy hangaru dla łodzi. Zgodnie z planem prace powinny zakończyć się w 2018 roku.

Komentarze   
0 #1 Ania 2018-06-08 16:34
Wiem, że trzeba poczekać do zakończenia prac żeby wydać opinie, ale tego betonu jest zbyt dużo. Gubimy naturalne srodowisko. Samo wycięcie drzew żeby zrobić parking jest barbarzyństwem. Szkoda!
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.