Nietrzeżwi kierujący na naszych drogach

16 czerwca b.r  dyżurny KP w Alwerni skierował patrol na ul. Kołłątaja w Jankowicach, gdzie wg zgłaszającej samochodem marki Nissan miał poruszać się nietrzeźwy kierujący. Mundurowi zatrzymali opisany w trakcie rozmowy pojazd . Kierowcę poddano kontroli na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik potwierdził przypuszczenia, 42- latek miał promil tej substancji w organizmie. Dodatkowo zachowywał się agresywnie zanim wsiadł do auta, groził bliskiej krewnej, że podpali jej dom.

 Kolejny pijany kierujący tego dnia został przez patrol WRD zatrzymany do kontroli na terenie os. Stella w Chrzanowie. To wynik odpowiedzialnej postawy anonimowej osoby, która miała informacje wskazujące na to, że kierujący Oplem Corsa jadący w kierunku Kol. Stella może być nietrzeźwy. Podczas badania  informacja potwierdziła się. 31- latek z Chrzanowa „ wydmuchał” 1,5 promila. Od razu stracił prawo jazdy i czeka go sprawa karna.

Dzień później dyżurny z KP w  Trzebini otrzymał informację, że na ul. Jana Pawła II, na zakręcie leży samochód na boku a wewnątrz znajdują się dwie osoby, które mają problem żeby się niego wydostać. Funkcjonariusze przybyli na miejsce zdarzenia drogowego ustalili, że samochodem marki Honda kierowała  41- letnia mieszkanka Trzebini, która na lewoskrętnym łuku drogi straciła panowanie nad  pojazdem a następnie dachowała. Kierująca została przebadana na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 2,7 promila. Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli poważnych obrażeń ciała. 41- latce zatrzymano prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny z uwagi na uszkodzenia pokolizyjne.

Podobnym brakiem wyobraźni wykazał się jadący w poniedziałek ul. Stara Huta   kierowca Citroena Xara. Urządzenie kontrolno pomiarowe użyte wobec 38- latka z Chrzanowa wykazało alkohol w jego organizmie w stężeniu 0,8 promila. On także stracił uprawnienie do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości nietrzeźwym kierującym  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i  grzywna w kwocie co najmniej 5000 zł.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.