Mężczyzna, który znęcał się nad matką został tymczasowo aresztowany.

26 września2018roku Sąd Rejonowy w Chrzanowie na wniosek prokuratury orzekł środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 34 -latka z powiatu chrzanowskiego. Mężczyzna podejrzany jest m.in. o dokonanie rozboju na szkodę własnej matki oraz znęcanie się nad nią.

W sierpniu br. 34- latek wszczął awanturę w domu, w trakcie której wyzywał wulgarnie swoją matkę. Sąsiad, który usłyszał zajście poszedł pomóc kobiecie, 34- latek znany był w okolicy z agresywnych zachowań i nadużywał alkoholu, pod wpływem którego tracił nad sobą kontrolę. Sąsiad, który pojawił się w domu i stanął w obronie matki agresora został przez niego zaatakowany- wściekły 34- latek ugryzł go i groził mu podpaleniem dobytku oraz pozbawieniem życia.

Pokrzywdzony złożył w tej sprawie zawiadomienie o przestępstwie. W trakcie prowadzonych czynności dowodowych okazało się, że mieszkaniec Płazy oprócz stosowania przemocy domowej, siłą wyszarpał kobiecie pieniądze w kwocie 600 zł. Okradł też kolegę, którego zaprosił do domu na spotkanie towarzyskie. Kiedy znużony biesiadą i alkoholem gość zasnął, gospodarz ukradł mu 1800 zł.

Mężczyzna zarzucanych czynów dokonał w warunkach tzw. recydywy czyli powrotu do przestępstwa, a jego osoba jest doskonale znana lokalnym stróżom prawa.

Podejrzany najbliższe 3 miesiące zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego w Chrzanowie spędzi w areszcie śledczym. W sumie 34- latek usłyszał 5 zarzutów, za najpoważniejszy czyli rozbój grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.