Dziękujemy za wielkie serce

W poniedziałek ( 06.08.2018r.)  w Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie, na ręce przedstawicielki  Stowarzyszenia Przyjaciół ks. Michała Potaczało „Apostoł Dobroci” z  Chrzanowa, wręczone zostały pisemne podziękowania od Komendanta Powiatowego Policji w Chrzanowie mł. insp. Michała Gamrata. Ta niewielka grupa osób o pięknych i otwartych sercach,  przekazała komendzie maskotki, które wręczne są dzieciom przesłuchiwanym w naszym „ Niebieskim Pokoju”.

Udział w czynnościach procesowych, to dla najmłodszych ogromny stres pomimo, że przesłuchania odbywają się specjalnie dostosowanych do potrzeb dzieci, przyjaznych warunkach. „ Niebieski pokój” jest miły, kolorowy i w niczym nie przypomina tradycyjnych pomieszczeń, w których policjanci pracują z osobami dorosłymi.

Pomimo starań, nie da się całkowicie wyeliminować negatywnych przeżyć związanych z przesłuchaniem, zwłaszcza, że z reguły dzieci pytane są o sytuacje związane ze stosowaną wobec nich przemocą lub innymi sytuacjami, w których padły one ofiarami przestępstwa. By złagodzić skutki negatywnych przeżyć związanych z wizytą w komendzie, dzieciaki otrzymują na pamiątkę maskotki, które możemy im dać dzięki stowarzyszeniu.

Za tę pluszową odrobinę radości w imieniu swoim i dzieci, serdecznie dziękujemy.

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio

Zobacz również