Niszczarki do dokumentów to sprzęt niezbędny w każdym biurze. Coraz częściej urządzenia te przydają się także w domach i mieszkaniach. Jest to szczególnie ważne, teraz gdy na ochronę danych osobowych kładziony jest duży nacisk. Skrupulatne niszczenie dokumentów, które nie mogą trafić w niepowołane ręce, jest obowiązkiem nałożonym m.in. przez wprowadzone niedawno normy RODO. Do niszczarki powinny trafiać nie tylko dokumenty archiwalne, ale również wszelkie nieudane wydruki czy inne zawierające tzw. dane wrażliwe. Urządzenia tego typu tną dokumenty na paski lub ścinki o szerokości od 1 mm do 12 mm. Jak wybrać najlepszą niszczarkę?

 

Rodzaje niszczarek

W ofercie https://www.forcopy.com.pl/ znajdują się nowoczesne niszczarki HSM, które mogą ciąć papier na paski lub ścinki. Do użytku biurowego nadaje się profesjonalny sprzęt przeznaczony do dokumentów poufnych. Ceny urządzeń tego typu są uzależnione od dodatkowych funkcji, wielkości ścinków oraz pojemności kosza. Ponadto, niszczarki biurowe mogą być wyposażone także w funkcję cięcia płyt CD. Modele te różnią się od siebie pod względem wydajności oraz jakości.

Do użytku domowego można nabyć niszczarkę, która tnie papier w wąskie paski. Do takich zastosowań w zupełności wystarczą najtańsze i najprostsze modele, za pomocą których można niszczyć m.in. stare faktury i rachunki.

 

Jakie funkcje powinna mieć niszczarka?

W przypadku zastosowań domowych, gdy niszczone będą zwykłe pisma, wystarczająca będzie niszczarka tnąca papier na paski o szerokości do 12 mm. Do korespondencji wewnętrznej niezbędne jest urządzenie tnące na paski o szerokości do 6 mm, natomiast do dokumentów poufnych do 2 mm. Dokumenty tajne muszą być cięte w ścinki o wielkości nieprzekraczającej 2x150 mm. Najbardziej zaawansowane urządzenia wymagane są w przypadku dokumentów ściśle tajnych i super ściśle tajnych, które tną papier na ścinki o wielkości odpowiednio 0,8x13 mm i 1x5 mm.

Niszczarki stosowane w biurach powinny także posiadać funkcję wycofania oraz radzić sobie ze zszywkami. W większych biurach sprawdzają się duże urządzenia, które w szybkim tempie niszczą dokumenty i nie wymagają częstego opróżniania pojemnika ze ścinkami.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.