×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 2203

Chcesz pożyczyć pieniądze? W takim przypadku nie musisz wcale przygotowywać góry dokumentów. W wielu bankach oraz w firmach pożyczkowych możemy otrzymać pożyczki tylko na dowód. Jak to działa?

Do uzyskania pożyczki musimy spełnić określone wymagania. Powinniśmy jednak pamiętać o tym, że nie zawsze oznacza to, że są one dla nas mało komfortowe. Aktualnie banki oraz firmy pożyczkowe wychodzą naprzeciwko oczekiwaniom swoich klientów i oferują pożyczki na korzystanych warunkach. Właśnie dlatego coraz popularniejsze są te udzielane tylko na dowód.

Pożyczka na dowód – czy tylko?

W przypadku pożyczek na dowód nie musimy dostarczać żadnych innych dokumentów – zgodnie z ich nazwą wystarczy tylko sam dowód osobisty. Dane z dowodu są wpisywane do wniosku pożyczkowego. To często stosowane rozwiązanie wtedy, gdy chodzi o pożyczki on-line, które zaciągane są całkowicie przez internet.

Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że banki i firmy pożyczkowe nie bazują tylko na dowodzie przy udzielaniu pożyczek. Oprócz niego najczęściej sprawdzają klientów w bazach takich jak BIK oraz BIG. Bazy te zawierają informacje o historii kredytowej klientów, w tym o terminowości spłaty zobowiązań, posiadanych obecnie i w przeszłości kredytach i pożyczkach, kartach kredytowych.

Kto nie dostanie pożyczki na dowód?

Wobec tego wtedy, gdy nasza zdolność kredytowa nie jest zbyt dobra, na przykład w przeszłości nie spłaciliśmy przez długi czas raty kredytu, wówczas możemy spotkać się też z odmową udzielenia pożyczki na dowód.

Ponadto wtedy, gdy bank czy firma pożyczkowa nie są pewne, mogą zaoferować nam sumę niższą niż ta wnioskowana przez nas. Oczywiście, powinniśmy też pamiętać o tym, że pożyczki na dowód najczęściej są oferowane tylko w mniejszych sumach. Gdy będziemy chcieli pożyczyć większe kwoty, będziemy musieli już dostarczyć odpowiednie dokumenty, na przykład zaświadczenie od pracodawcy o osiąganych dochodach.

Podsumowując, pożyczki na dowód są jak najbardziej dostępne – musimy jednak pamiętać o tym, że dowód nie jest jedynym sprawdzanym dokumentem! Także pod uwagę bierze się nasze dane w bazach BIK i BIG. Nasza hiszpańska strona internetowa: https://www.hoope.io/

Joomla SEF URLs by Artio