Ćwiczenia "Egida-18" w Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie

 

30 września 2018 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie odbyły się ćwiczenia” Egida 18”.

Celem ćwiczeń było przygotowanie rezerwistów do wykonywania zadań służbowych w Policji na czas potencjalnego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i wojny.

Szkolenie miało w założeniu praktyczne sprawdzenie przyjętych celów i rozwiązań planistycznych związanych z powoływaniem osób cywilnych tzw rezerw osobowych do jednostek organizacyjnych Policji przewidzianych do militaryzacji, organizacji procesu szkolenia teoretycznego oraz płynności przepływu informacji pomiędzy komendami powiatowymi, miejskimi, rejonowymi a komendami wojewódzkimi i komendą stołeczną policji i dalej z Komendą Główną Policji.

 W ramach ćwiczeń rezerwistów wcielono na jeden dzień w szeregi funkcjonariuszy Policji.

Na terenie województwa małopolskiego takie ćwiczenia odbyły się w Komendach Powiatowych w Oświęcimiu, Bochni, Brzesku, Chrzanowie i Krakowie.

W ramach „ Egida- 18” poborowi uczestniczyli w serii wykładów z prezentacjami multimedialnymi, których celem było przekazanie im najważniejszych elementów wiedzy m. in. dot. bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania zadań służbowych, funkcjonowania Policji w systemie obronności RP, podstaw prawnych działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego w miejscu pełnienia służby oraz podejmowania interwencji.

„Egida – 18” była też doskonałym sprawdzianem dla policjantów obsługujących szkolenie i prowadzących zajęcia, bowiem ćwiczenia to też dość spore przedsięwzięcie edukacyjno- logistyczne.

W czasie 12 godzinnego szkolenia rezerwiści mieli też możliwość zapoznania się z zasadami udzielania pierwszej pomocy  przedmedycznej oraz podstawami prawnymi, zasadami, przypadkami i sposobami posługiwania się bronią palną.

Na strzelnicy  panowie mogli osobiście obejrzeć broń i sprawdzić jak jest zbudowana.Zajęcia praktyczne wywołały najwięcej emocji.

W ćwiczeniach, które odbyły się w Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie uczestniczyło 20 rezerwistów. Osoby te miały przydziały organizacyjno-mobilizacyjne nadane  przez wojskowego komendanta uzupełnień do jednostek organizacyjnych Policji przewidzianych do militaryzacji.

Po zakończeniu ćwiczeń poborowi otrzymali z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Chrzanowie mł. insp. Michała Gamrata certyfikat, pamiątkową fotografię , zaświadczenie o ukończeniu szkolenia oraz drobne upominki oczywiście związane z tematem bezpieczeństwa.

Mamy nadzieję, że nasi rezerwiści oprócz sporej dawki wiedzy wyniesionej ze szkolenia, będą mile wspominać pobyt w murach komendy.

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.