Chłodniejsze pory roku wcale nie muszą stać na przeszkodzie w odpoczywaniu na działce. Jeśli wyposażysz swój domek letniskowy w odpowiednią instalację grzewczą, z powodzeniem skorzystasz z wypoczynku poza domem także jesienią, a nawet zimą. Doskonałą opcją będą tutaj także domki letniskowe całoroczne, w których możesz liczyć na instalację grzewczą w standardzie. Najważniejszą informacja jest jednak fakt, że niezależnie od pory roku nie musisz z niczego rezygnować.

Odpoczynek w domku letniskowym także zimą? Po prostu wybierz odpowiednie ogrzewanie

Jeśli wybierzesz domek całoroczny, problem ogrzewania masz z głowy

Jak przekonują eksperci na https://drewnolandia.pl/, całoroczny domek drewniany to rozwiązanie, z którego możemy swobodnie korzystać niezależnie od aury i pory roku, dodatkowo, naprawdę atrakcyjne cenowo. Tutaj bowiem montaż instalacji grzewczej jest wliczany automatycznie w cenę wyjściową domku. Taki wariant to zero dodatkowych prac już w czasie użytkowania domku letniskowego, a więc zdecydowana wygoda (nie musisz martwic się np. o montaż komina odprowadzającego spaliny). Jeśli zatem dopiero stoisz przed decyzją dotyczącą zakupu domku letniskowego, rozważenie opcji całorocznej z zainstalowanym systemem ogrzewania to z pewnością dobre rozwiązanie.

Jeśli zdecydowałeś się na domek letniskowy bez zainstalowanej oryginalnie instalacji grzewczej - nic straconego. W takim przypadku możliwy jest późniejszy montaż ogrzewania. Eksperci polecają tutaj popularny piecyk wolnostojący typu koza. Zaletą takiego rozwiązania jest stosunkowo niewielki koszt montażu (ok. 3000 zł brutto) i tanie użytkowanie instalacji. Dodatkowo piecyk nie zajmuje zbyt dużo miejsca, zatem doskonale sprawdzi się nawet w niewielkim domku, czy altanie.

Inne rozwiązania, aby ogrzać domek letniskowy

Poza wymienionym już piecykiem wolnostojącym, czyli tzw. kozą, masz do wyboru także inne rozwiązania, aby skutecznie i niedrogo ogrzać swój domek letniskowy lub altanę. Najpopularniejsze z nich to kominek oraz grzejnik elektryczny.

Kominek to z pewnością sposób na wyjątkowy, przytulny nastrój w doku letniskowym. Minusem rozwiązania będzie konieczność stałego dokładania drewna do paleniska. Jednak jeśli zdecydujesz się na system rozprowadzający ciepło oraz na dobry wkład kominkowy zwiększający efektywność ogrzewania, taka opcja powinna sprawdzić się bardzo dobrze.

Czasem wystarczy do ogrzanie niewielkiej przestrzeni zwyczajna farelka, np. o mocy 800W, 1000W, czy 2000W. Nieco większy zakres mocy dostarczy grzejnik elektryczny. Zaletą rozwiązania będzie z pewnością niewysoki koszt zakupu ogrzewania oraz szybkość i łatwość jego uruchomienia. Grzejnik elektryczny, zwłaszcza ten wyposażony w automatyczny termostat to zdecydowanie najwygodniejsza opcja, musisz jednak liczyć się z wyższym kosztem ogrzewania w dłuższej perspektywie. W ogrzewaniu okazjonalnym sprawdzi się bardzo dobrze.

Planujesz dopiero zakup domku letniskowego? Zdecyduj się na montaż zimą

Jeśli kwestia ogrzewania domku letniskowego musi nieco poczekać, bowiem dopiero planujesz zakup i montaż drewnianej konstrukcji, nic nie stoi na przeszkodzie, aby właśnie teraz poczynić pierwsze kroki w kierunku realizacji takiej inwestycji. Jak się okazuje, montaż domków letniskowych w okresie jesienno - zimowym nie różni się znacząco od tego realizowanego o ciepłych porach roku. Co więcej, taki harmonogram pracy to Twoja pewność, że wejdziesz w sezon wakacyjny z domkiem kompleksowo przygotowanym do wypoczynku.

Drewniane domki i altany budowane są w sposób odmienny niż tradycyjne obiekty murowane, zatem nawet mrozy w niczym tutaj nie przeszkadzają. Jedynie w sytuacji przygotowywania fundamentu trzeba wybrać moment, kiedy ziemia nie będzie jeszcze zamarznięta. Dobrze wybrana ekipa i dostawca domku bez kłopotu poradzą sobie z budową o każdej porze roku.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.