W Chrzanowie wybrali nowe władze i skupili się na zagrożeniach dla zabytków

FOT. KP PSP w Chrzanowie
W sali konferencyjnej Komendy Powiatowej PSP w Chrzanowie członkowie SITP jednogłośnie wskazali nowe władze koła na lata 2026-2031. Zanim do tego doszło, rozliczyli minioną kadencję i szeroko omówili tematy związane z ochroną przeciwpożarową zabytków, elektromobilnością oraz systemami ewakuacyjnymi.
Podczas walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego, które odbyło się 20 kwietnia 2026 r., członkowie koła przy KP PSP w Chrzanowie podsumowali działalność z lat 2021-2026. Na stole znalazły się sprawozdania i zestaw najważniejszych inicjatyw, a wśród nich zabezpieczenia przeciwpożarowe obiektów zabytkowych na terenie Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie - Skansenie.
W rozmowach pojawił się też temat ochrony przeciwpożarowej elektromobilności, w tym zestawu hydrantu wewnętrznego z automatyczną instalacją zraszaczową. Członkowie koła omówili również system sygnalizacji pożaru w obiektach zabytkowych, zastosowania awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego oraz wymagania dotyczące przejść instalacyjnych przeciwpożarowych wraz z case study.
Najważniejszym momentem zebrania było jednogłośne wybranie zarządu SITP Chrzanów na kadencję 2026-2031. Przewodniczącym został Dominik Głogowski, sekretarzem Piotr Pawelczyk, a skarbnikiem Piotr Kosowski.
Nowe władze zadeklarowały kontynuację dotychczasowych działań. W planach jest dalsze podnoszenie wiedzy technicznej członków, organizacja kolejnych spotkań i stopniowe zwiększanie liczebności koła przy Komendzie Powiatowej PSP w Chrzanowie.
To zebranie nie miało charakteru pustej formalności - członkowie SITP pokazali, że w ochronie zabytków i nowoczesnych instalacji liczy się konkret, bo właśnie tam najmniejszy błąd może zamienić się w duży problem.
na podstawie: KP PSP w Chrzanowie.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KP PSP w Chrzanowie). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

NIVEL zagra w Libiążu pod gołym niebem - letni wieczór na leżakach

Maluśkiewicz wyrusza do Libiąża - rodzinny teatr pod chmurką

„Król Maciuś” rozstawi lalki przy LCK i rozkręci rodzinne popołudnie

Prądu zabraknie w części Olszyn i Mętkowa. Tauron zaplanował wyłączenia

Czasowe zamknięcie skrzyżowania w Balinie. Część przystanków wypada z obsługi

Oh! Sing rozkręci letni wieczór w Libiążu na leżakach

Dożynki w Pogorzycach rozkręcą końcówkę wakacji od mszy po taniec

Opuścił zakład karny i trafił w ręce Straży Granicznej. Interwencja w Trzebini

Matura w chrzanowskich szkołach. 82 procent zdało, część wróci w sierpniu

Libiąż stawia na naprawę zamiast wyrzucania i zaprasza na krawieckie warsztaty

Cztery ulice w Pogorzycach bez prądu. Tauron zapowiada przerwę w dostawie

Andre Rieu wraca z Maastricht do Libiąża i znów robi widowisko z klasą

40 procent spraw już online. Wodociągi Chrzanowskie zmieniają obsługę

Babice stawiają na rower i zagadki. Trasa prowadzi przez 30 kilometrów
Przydatne dane teleadresowe
- Ośrodek Pomocy Społecznej w Libiążu - kontakt, godziny, świadczenia i kryteria dochodowe
- Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Chrzanowie - kontakt, godziny i badania sanitarne
- Zarząd Obiektów Powiatowych w Chrzanowie - kontakt, adres i godziny
- Związek Międzygminny Gospodarka Komunalna w Chrzanowie - kontakt, godziny, opłaty za śmieci i PSZOK
- Starostwo Powiatowe w Chrzanowie - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chrzanowie - kontakt, godziny, zadania i dofinansowania
