Libiąż szykuje biało-czerwony rajd rowerowy na majówkę i konkurs strojów

Libiąż szykuje biało-czerwony rajd rowerowy na majówkę i konkurs strojów

Na starcie majówki w Libiążu zamiast samochodowego sznura pojawią się rowery, biało-czerwone stroje i rodzinna atmosfera. Tego dnia ulicami miasta ruszy rajd „Dla Biało-Czerwonej”, pomyślany tak, by mogli w nim wziąć udział zarówno dorośli, jak i dzieci. Trasa liczy około 20 kilometrów i prowadzi przez najładniejsze zakątki gminy, bez wyścigowego tempa i bez presji na wynik. W tle jest jeszcze jeden, bardziej widowiskowy element – konkurs na najbardziej pomysłowe stylizacje i udekorowane jednoślady.

  • Rajd, który zamiast rywalizacji stawia na wspólny przejazd
  • Biało-czerwone stroje i ozdobione rowery mają zwrócić uwagę od pierwszych metrów
  • Organizatorzy stawiają na szeroką współpracę i wcześniejsze zgłoszenia

Rajd, który zamiast rywalizacji stawia na wspólny przejazd

Start zaplanowano spod siedziby Libiąskiego Centrum Kultury przy ul. Górniczej 1. Organizatorzy podkreślają, że tempo przejazdu będzie dostosowane do możliwości uczestników, więc to propozycja nie tylko dla zaprawionych rowerzystów, ale też dla rodzin, które chcą spędzić majówkę aktywnie i spokojnie.

Cała trasa ma około 20 kilometrów i prowadzi przez miejsca, które dobrze pokazują charakter gminy. To ważna wiadomość dla mieszkańców – nie trzeba szykować się na sportową przeprawę, raczej na wspólny przejazd, podczas którego liczy się ruch, a nie czas na mecie.

Biało-czerwone stroje i ozdobione rowery mają zwrócić uwagę od pierwszych metrów

W rajdzie nie chodzi wyłącznie o kilometry. Organizatorzy dorzucili konkurs z nagrodami, który ma nadać wydarzeniu bardziej świąteczny charakter. Mile widziane są pomysłowe, biało-czerwone stroje oraz rowery udekorowane w patriotycznym stylu.

To właśnie ten element może sprawić, że przejazd zamieni się w barwny korowód. Najciekawsze stylizacje mają zostać wyróżnione podczas finału rajdu, więc uczestnicy dostają jasny sygnał: liczy się nie tylko obecność, ale też wyobraźnia i odrobina fantazji.

Organizatorzy stawiają na szeroką współpracę i wcześniejsze zgłoszenia

Za przygotowanie wydarzenia odpowiada kilka lokalnych środowisk, które połączyły siły wokół jednej inicjatywy. Wśród organizatorów są:

  • Gmina Libiąż
  • Libiąskie Centrum Kultury
  • Towarzystwo „Sokrates”
  • Grupa „Rowerowy Libiąż”
  • Archiwum Społeczne Ziemi Libiąskiej

Udział w rajdzie wymaga wcześniejszego zgłoszenia. Zapisy przyjmowane są do 24 kwietnia 2026 roku, a szczegółowe informacje o sposobie zapisów i regulaminie mają być dostępne na stronie Libiąskiego Centrum Kultury.

na podstawie: UM w Libiążu.