Daj miśkowi drugie życie — konkurs „Miś z odzysku” zachęca do recyklingu

2 min czytania
Daj miśkowi drugie życie — konkurs „Miś z odzysku” zachęca do recyklingu

Chrzanowskie Miejskie Centrum Kultury i Sztuki proponuje dzieciom i młodzieży zabawę, która uczy troski o planetę. Przyjdź z pomysłem i stwórz misia z materiałów, które normalnie trafiłyby do kosza — to proste, kreatywne i ekologiczne.

  • Zrób misia z surowców wtórnych i pokaż, że recykling może być zabawą
  • Jak i gdzie dostarczyć pracę oraz kiedy padną wyniki
  • Co można wygrać i gdzie znaleźć szczegóły regulaminu

Zrób misia z surowców wtórnych i pokaż, że recykling może być zabawą

Konkurs skierowany jest do najmłodszych uczestników, a jego celem jest rozwijanie świadomości ekologicznej oraz promowanie ponownego wykorzystania materiałów. Zadanie polega na wykonaniu misia z surowców wtórnych — można wykorzystać papier, plastik, tkaniny, karton i inne nadające się do recyklingu materiały. Organizatorzy liczą na pomysłowość i kolorowe realizacje, które pokażą, że ekologiczne działania mogą być twórcze i estetyczne 🙂.

Jak i gdzie dostarczyć pracę oraz kiedy padną wyniki

Termin składania prac upływa 14 listopada 2025 r.. Prace należy dostarczyć osobiście lub wysłać pocztą na adres: Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Chrzanowie, ul. Broniewskiego 4, pokój 34 (I piętro) — prace można też wysłać pocztą na ten sam adres. Termin składania prac to 14 listopada 2025 r.; miejsce dostarczenia prac to Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Chrzanowie, ul. Broniewskiego 4, pokój 34 (I piętro). Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas specjalnego spektaklu teatralnego w dniu 23 listopada 2025 r., na który zaproszeni zostaną wszyscy uczestnicy. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 23 listopada 2025 r..

Co można wygrać i gdzie znaleźć szczegóły regulaminu

Dla autorów najciekawszych misiów przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe, a całość odbywa się w duchu edukacji ekologicznej. Pełny regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie organizatora — szczegóły warto sprawdzić przed przystąpieniem do pracy, aby spełnić wszystkie wymagania formalne. Regulamin i formularze zgłoszeniowe znajdują się w udostępnionym przez organizatora dokumencie; regulamin i formularze zgłoszeniowe znajdują się w udostępnionym przez organizatora dokumencie.

Konkurs „Miś z odzysku” to okazja, by wykorzystać domowe odpady do stworzenia czegoś urokliwego i edukacyjnego — rodzice, opiekunowie i młodzi twórcy mogą pokazać, że recykling ma przyszłość również w zabawie. 🌍💚

na podstawie: Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Chrzanowie.

Autor: krystian