Wykład o konflikcie izraelsko-arabskim w Chrzanowie z Wiesławem Szkopińskim

1 min czytania
Wykład o konflikcie izraelsko-arabskim w Chrzanowie z Wiesławem Szkopińskim

Zapraszamy na spotkanie poświęcone przyczynom i historii konfliktu izraelsko-arabskiego — 25 września 2025 o godz. 17:00 w Chrzanowie, prowadzi Wiesław Szkopiński.

  • Przyjdź na wykład w Chrzanowie i poznaj tło konfliktu
  • Posłuchaj Wiesława Szkopińskiego i zrozum skomplikowane korzenie sporu
  • Zarezerwuj czas 25 września i weź udział w dyskusji po wykładzie

Przyjdź na wykład w Chrzanowie i poznaj tło konfliktu

W czwartek 25 września 2025 roku o godzinie 17:00 w Chrzanowie odbędzie się wykład pt. Konflikt izraelsko-arabski. Prowadzącym jest Wiesław Szkopiński. Spotkanie ma charakter popularyzatorski i ma na celu przedstawienie genezy konfliktu oraz zarysowanie jego najważniejszych etapów historycznych.

Posłuchaj Wiesława Szkopińskiego i zrozum skomplikowane korzenie sporu

Wykład skupi się na analizie przyczyn, które doprowadziły do długotrwałego konfliktu, oraz na jego przebiegu w kolejnych dekadach. Prezentacja ma pomóc słuchaczom uporządkować wiedzę o wydarzeniach, które ukształtowały stosunki między stronami, a także o kontekstach politycznych i społecznych wpływających na sytuację.

Zarezerwuj czas 25 września i weź udział w dyskusji po wykładzie

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych — zarówno osoby szukające pierwszego wprowadzenia do tematu, jak i tych, którzy chcą pogłębić dotychczasową wiedzę. Po wykładzie przewidziana jest krótka sesja pytań i odpowiedzi, podczas której będzie można porozmawiać z prowadzącym o kwestiach budzących najwięcej wątpliwości.

na podstawie: MBP Chrzanów.

Autor: krystian