Około 35 zawodników wystartowało w Towarzyskich Zawodach Konnych, organizowanych przez Klub Jeździecki Szarża w Bolęcinie. Honorowy patronat nad imprezą objął Jarosław Okoczuk, Burmistrz Miasta Trzebini.

2

Uczestnicy zawodów

Łącznie odbyło się pięć konkurencji, w tym jedna dla dzieci i ich rodziców.

- Zawody adresowane były do osób, które amatorsko jeżdżą konno. Zależało nam głównie na dobrej zabawie i integracji – mówi Mikołaj Rey, organizator. W przygotowanie imprezy mocno zaangażowali się rodzice dzieci, szkolących się na co dzień w KJ Szarża.

- W przygotowaniach uczestniczył cały nasz zespół, co bardzo zintegrowało klubowiczów i zmobilizowało do dalszego działania. Początkiem jesieni planujemy kolejne zawody – zapowiada Mikołaj Rey.

Jego zdanie podzielają rodzice:

- Ostatnie zawody, jakie odbyły się na terenie KJ Szarża, to nie tylko okazja do sprawdzenia swoich umiejętności i rywalizacji, ale przede wszystkim świetna zabawa dla wszystkich uczestników. Takie spotkania bardzo integrują zarówno zawodników, jak i ich bliskich, bo uczestniczymy w nich całymi rodzinami. To również sposobność do wymiany doświadczeń – uważa Anna Sygnat z Trzebini, mama 10-letniej Amelii, uczestniczki zawodów.