Turniej szachowy

Przez dwa dni Trzebinia gościła około dwustu szachistów z całej Polski, a także z zagranicy – ze Słowacji, Ukrainy i Danii. Miłośnicy królewskiej gry rywalizowali w ramach XXV Jubileuszowego Międzynarodowego Turnieju Młodych Talentów w Szachach Aktywnych.

5

W turnieju wzięło udział około 200 zawodników

- Przez te wszystkie lata trzebiński turniej przeszedł swoistą metamorfozę. Zaczynaliśmy od organizacji turnieju o charakterze małopolskim, wkrótce osiągnął on od wymiar ogólnopolski, a następnie międzynarodowy – mówi prezes UKS Hetman Koronny Trzebinia Janusz Szczęśniak. Od lat propaguje królewską grę wśród młodych ludzi, przekonując, że szachy uczą logicznego myślenia i brania odpowiedzialności za podejmowane decyzje, kształcą też pamięć.

- Przede wszystkim są niezwykłą przygodą intelektualną – podkreśla.

Szachiści rywalizowali w sobotę i niedzielę w 5 kategoriach wiekowych: do lat 8, 10, 12, 14 i 17. W szachach aktywnych na rozegranie partii mieli ograniczoną liczbę czasu – pół godziny na jednego uczestnika.

 

  
 

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.