W ubiegłym tygodniu Wójt Gminy Babice Radosław Warzecha odebrał z rąk Wicepremiera Pana Jarosława Gowina, Minister Rozwoju Pani Jadwigi Emilewicz oraz Prezesa Zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego Pana Wojciecha Przybylskiego nagrodę dla Gminy Babice za przygotowanie terenów inwestycyjnych.

     Gmina Babice dysponuje terenami inwestycyjnymi o łącznej powierzchni ponad 11 ha, znajdującymi się w atrakcyjnej lokalizacji - bezpośrednim sąsiedztwie obwodnicy Babic. Tereny te, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, przeznaczone zostały na cele produkcyjno – usługowe, które po planowanym przygotowaniu infrastrukturalnym mogą zostać wykorzystane przez sektor gospodarczy na nowe inwestycje. Działki te zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 10 czerwca 2019 r. objęte zostały Specjalną Strefą Ekonomiczną, dzięki której przedsiębiorcy będą mogli korzystać ze zwolnienia podatkowego przez 15 lat.


Gmina Babice proponuje m.in. następujące ułatwienia dla inwestorów:
- pomoc w trakcie całego procesu inwestycyjnego (od planowania lokalizacji do zakończenia realizacji),
- gotowość współpracy z inwestorem w procesie ubiegania się o wymagane przepisami prawa zezwolenia i zgody,
- gotowość współpracy z inwestorem w procesie ubiegania się u przedstawicieli mediów technicznych o wymagane przepisami prawa zezwolenia i zgody,
- pomoc w prowadzeniu rozmów z właścicielami terenów (prywatne, instytucje),
- przyjazna, profesjonalna i terminowa obsługa inwestora.

 

 
 
 
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.