<a href=Chrzanów remontuje skatepark" />

 

- Miesiące trwały przygotowania do tego dnia i stworzyliśmy skatepark szyty na miarę oczekiwań użytkowników i możliwości finansowych gminy - mówi Robert Maciaszek, Burmistrz Chrzanowa.

Jak się okazuje, modernizacja skateparku na osiedlu Młodości zakończy się jeszcze w tym roku i będzie obejmowała nie tylko dotychczasowy teren starego obiektu. Ku uciesze młodzieży teren będzie powiększony o 200m2, czyli łączna powierzchnia będzie miała 1000m2. Do tego planowana jest instalacja dodatkowego oświetlenia, które ma zwiększyć bezpieczeństwo osób korzystających ze skateparku oraz umożliwić im pobyt również po zmroku. Przez powiększenie terenu nastąpi również reorganizacja przejść pieszych i najbliższego terenu zielonego.

Inwestycja powstała jednak w cieniu niezgody między radnymi miasta a burmistrzem. Plan remontu 18-letniego skateparku został ujęty w projekcie budżetu gminy, który burmistrz przedstawił 15 listopada 2019 roku na posiedzeniach klubowych. Jak mówi Robert Maciaszek -Na żadnym ze spotkań radni nie zgłosili ani jednej poprawki. Wszystkie komisje zaopiniowały budżet pozytywnie. Remont zniszczonego terenu wydawał się być przesądzony. Sytuacja odwróciła się diametralnie podczas sesji budżetowej, gdzie większościowa grupa w opozycji burmistrza zgłosiła autopoprawkę do zaniechania modernizacji skateparku na poczet innej inwestycji. Rozpętała się burza, która poruszyła władze miasta i mieszkańców. Porozumienie w sprawie budżetu gminy nastąpiło dopiero 14 stycznia br.. To co dla radnych było zbędne, burmistrzowi dawało zielone światło do realizacji kolejnego miejsca w gminie mającego ogromny potencjał. Jak mówi -Poszerzenie obiektu na 1000m2 pozwoli nam ubiegać się o organizowanie takich imprez jak eliminacje do Pucharu Polski. Jest to kolejny krok dla gminy do poprawy struktury rekreacyjno-sportowej.

Umowa już została podpisana. Wykonawcą rozbudowy została firma Altrapms, specjalizująca się w budowie skateparków. Do niej należy zaprojektowanie oraz budowa obiektu wykonanego z betonu, na którym stanie  kilkanaście urządzeń wybranych przez samych użytkowników w drodze szerokich konsultacji.

 


 

źródło: Chrzanowska Telewizja Lokalna

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.