Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki w Krakowie informuje, że Oddział Zamiejscowy w Oświęcimiu czynny jest w każdy czwartek i piątek w godzinach od 8:00 do 15:00.

czyste powietrze 2018

 

Biuro Zamiejscowego Oddziału jest zlokalizowane przy ul. Górnickiego 1 (wejście od ul. Dąbrowskiego).

Każdy odwiedzający może uzyskać niezbędne informacje do aplikowania o dofinansowania m.in. w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze.

Celem Programu jest ograniczenie lub uniknięcie emisji do atmosfery szkodliwych substancji, które powstają na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych słabej jakości paliwem w przestarzałych domowych piecach. W ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze można otrzymać dofinansowanie zarówno na wymianę starych nieefektywnych źródeł ciepła na ekologiczne, jak i przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Beneficjentami Programu mogą być osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnych budynków zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego.

Szczegółowe informacje dostępne są na Portalu Beneficjenta: https://www.wfos.krakow.pl/portalbeneficjenta/strona-glowna-programu