4 maja w Dzień św. Floriana obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji Jarosław Okoczuk, Burmistrz Miasta Trzebini i zarazem prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Trzebini oraz Jacek Woch, komendant Miejsko-Gminny OSP, składają strażakom życzenia bezpiecznej służby i szczęśliwych powrotów z akcji.

św. florian2Dzień Strażaka w gminie Trzebinia zwykle miał uroczystą oprawę. Z uwagi na pandemię drugi rok z rządu obchody są symboliczne. We wtorek burmistrz Okoczuk oraz Jacek Woch, komendant Miejsko-Gminny OSP, złożyli kwiaty pod pomnikiem św. Floriana w Psarach

- Dziękuję członkom ochotniczych straży pożarnych, a także zawodowym strażakom, że zawsze można na Was liczyć – mówi burmistrz Jarosław Okoczuk.

Miniony rok był dla strażaków szczególnie trudny. Zakres ich działań powiększył o te, związane z przeciwdziałaniem skutkom pandemii koronawirusa. To oni informowali mieszkańców miasta i sołectw o zagrożeniu w związku z chorobą, pomagali w akcjach dezynfekcji, roznosili maseczki ochronne, rozprowadzali ulotki dotyczące szczepień przeciwko COVID-19.

- Ratowanie zdrowia, życia i mienia to zadania wpisane w Waszą służbę. Życzę Wam, by ta praca była źródłem satysfakcji i powodem do dumy – podkreśla burmistrz Okoczuk.

św. Florian