Rozpoczął się nabór do 7. edycji programu #StartUP Małopolska. Umożliwia on młodym firmom dynamiczny rozwój, nawiązanie nowych przyszłościowych kontaktów, jest też źródłem biznesowych inspiracji.

Startup Małopolska grafika
Program, którego zasadniczym celem jest przekazanie wiedzy na temat efektywniejszego funkcjonowania firmy, adresowany jest do małopolskich przedsiębiorstw o innowacyjnym profilu działalności, które są na początku drogi biznesowej.


Trwa nabór
Obecnie trwa nabór do kolejnej edycji, a wszyscy zainteresowani mogą ubiegać się o udział w nim wypełniając formularz znajdujący się na stronie internetowej www.startup.malopolska.pl/. Nabór trwa do 7 lutego! Poprzednie edycje zostały bardzo wysoko ocenione przez uczestniczące firmy.

Jak to działa?
#StartUP Małopolska to bezpłatny program szkoleniowy i mentorski. Jego głównym celem jest przekazanie startującym na rynku przedsiębiorcom specjalistycznej, opartej na doświadczeniu i praktyce wiedzy, umożliwiającej dalszy rozwój i podniesienie niezbędnych umiejętności. Chodzi o kompetencje w tych dziedzinach, które są kluczowe dla szybkiego i efektywnego rozwoju firmy oraz skalowania biznesu, takie jak marketing, sprzedaż czy prezentacja.

Analiza i działanie
Bardzo istotne znaczenie dla przebiegu zajęć mają dwudniowe warsztaty przedakceleracyjne, podczas których analizowane są modele i strategie biznesowe przedstawiane przez firmy. Dzięki precyzyjnie przeprowadzonej analizie możliwy staje się właściwy dobór tematyki późniejszych warsztatów i mentoringu.
Dla zapewnienia optymalnej efektywności w zajęciach bierze udział nieliczna grupa osób – do każdej edycji kwalifikowanych jest najwyżej 8 firm. Uczestniczą one najpierw w sześciu zajęciach warsztatowych, a następnie trafiają pod skrzydła mentorów z wybranej dziedziny. Indywidualna praca z doradcą – mentorem trwa 10 godzin.
O dalszy pomyślny rozwój firmy dba również menadżer akceleracji, którego zadaniem jest określenie kierunku rozwoju przedsiębiorstwa.

Udział w branżowym wydarzeniu
Dopełnieniem oferty programu jest zapewnienie bezpłatnego udziału w najbardziej znaczących wydarzeniach branżowych i start-upowych. To sami uczestnicy decydują, w jakim przedsięwzięciu uczestniczą. Do chętnie wybieranych przez przedsiębiorców wydarzeń należą m.in. InfoShare, I love marketing czy I love commerce.

Cel: innowacja i rozwój
Wicemarszałek Małopolski Tomasz Urynowicz, zachęcając do uczestnictwa w programie zwraca uwagę na jego charakterystyczną cechę: „Mimo że młodzi przedsiębiorcy prowadzą działalność w bardzo różnych branżach – w 6. edycji byli to na przykład producenci programów informatycznych do analizy tekstu czy rowerów dla osób z niepełnosprawnościami, to wszystkich ich łączą dążenie do wprowadzania na rynek innowacyjnych rozwiązań, skalowania biznesu oraz chęć poszerzania swojej wiedzy w kluczowych dla nich obszarach działalności. Można zakładać, że dzięki takiemu podejściu do swojego rozwoju, są to firmy predestynowane do odnoszenia sukcesów w nieodległej przyszłości”.

Wsparcie gigantów
Do grona instytucji wspierających merytorycznie program, dołączyli liderzy polskiego i europejskiego rynku, m.in. fundusze inwestycyjne, duże przedsiębiorstwa i międzynarodowe korporacje itp. Przykładowo w ramach poprzedniej tj. 6. edycji programu, wśród organizacji wspierających znalazły się Grupa Azoty, Dell, Hub:raum, MedVenture.vc, Laboratorium Innowacji Banku Pekao, Krakowski Park Technologiczny. To kolejna gwarancja wysokiej jakości programu, którego 7. edycja będzie realizowana do lipca 2021 roku.
***
Program akceleracyjny #StartUP Małopolska jest realizowany w ramach projektu „Startupowa Małopolska – wsparcie przedsiębiorczości w regionie” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. W dotychczasowych sześciu edycjach wzięły udział 43 małopolskie firmy.

(Biuro prasowe UMWM)