W ostatnią niedzielę, 26 sierpnia w Dworze Zieleniewskich w Trzebini odbywało się cykliczne wydarzenie pn. „Herbatka u Zieleniewskich” czyli piknik w stylu retro.

promo monogr.8.2018001

Impreza w stylu lat 20. ubiegłego wieku i w tym roku, mimo złej aury, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Nie zabrakło pokazu starych samochodów, fotograficznej ścianki retro, konkursu na strój z epoki oraz świetnej muzyki. promo monografia.8.2018002

W tym dniu miała także miejsce promocja drugiej części trzebińskiej monografii pod tytułem „TRZEBINIA. Dzieje miasta i regionu 1989- 2017”. Spotkanie z autorami: prof. Feliksem Kirykiem, oraz dr Konradem Meusem i dr Bartoszem Drzewieckim przyciągnęło wielu słuchaczy: mieszkańców - pasjonatów i miłośników lokalnej historii. Po zakończeniu oficjalnej części spotkania z autorami publikacji długo jeszcze trwały kuluarowe rozmowy i wspomnienia, a każdy z uczestników mógł liczyć na dedykację od grona historyków.

 

Relacja zdjęciowa z „Herbatki u Zieleniewskich” na stronie Trzebińskiego Centrum Kultury

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.