Ruszyła akcja „Bezpieczny przedszkolak na drodze 2020” będąca częścią inicjatywy „Bezpieczny Powiat Chrzanowski”. Jej koordynatorem jest Przemysław Rejdych, członek zarządu Powiatu Chrzanowskiego.

Ruszyła akcja „Bezpieczny przedszkolak na drodze 2020”
- Trzeci rok szkolny prowadzimy akcję, która ma na celu poprawienie bezpieczeństwa w naszym powiecie. Podobnie jak poprzednio, odwiedzę przedszkola, szkoły podstawowe, średnie a także kluby seniorów – podkreśla Przemysław Rejdych. Dodaje, że swoje prelekcje dostosuje do potrzeb słuchaczy.
 
– Najmłodsi nauczą się, jak bezpiecznie poruszać się po jezdni. Ostrzegę ich także, dlaczego nie warto rozmawiać z nieznajomymi. W rozmowach z młodzieżą skupię się głównie na problemach z używkami. Seniorzy dowiedzą się, jak nie dać się naciągnąć oszustom i jak zabezpieczyć dom przed złodziejami - wylicza Przemysław Rejdych. Dodaje, że wszyscy dostaną odblaskowe gadżety: kamizelki, zawieszki i opaski na rękę.
 
W czwartek, 10 września akcja rozpoczęła się od przedszkolaków z Myślachowic.
- Nie bez powodu. To właśnie w Myślachowicach jest jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w powiecie. Niedawno zginął tutaj motocyklista – zaznacza członek zarządu Powiatu Chrzanowskiego. Liczy, że już niedługo pojawi się tutaj sygnalizacja świetlna, o którą od lat walczą mieszkańcy.
 
Już wkrótce materiał TV Powiat z akcji w Myślachowicach.
Galeria zdjęć na FB Powiatu Chrzanowskiego.