Oddział neonatologiczny chrzanowskiej lecznicy otrzymał od Fundacji Na Rzecz Szpitala Powiatowego profesjonalny laktator.

Fundacja na Rzecz Szpitala przekazała lecznicy kolejny sprzęt

Fot. Uroczyste przekazanie sprzętu 10 sierpnia w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie

 

Zakupiono go ze środków fundacji. Kosztował 7 tys. zł. To pierwszy tego typu sprzęt na tym oddziale. Dotychczas w razie potrzeby używano laktatorów indywidulanych lub pokarm odciągano ręcznie. Oddział neonatologii zabiegał o zakup laktatora od stycznia 2017 roku, by dostosować go do wymogów opieki okołoporodowej. Laktator jest po to, by pobudzić laktację u mam, ale przede wszystkim sprzęt będzie służył matkom dzieci przedwcześnie urodzonych. U matek wcześniaków laktacja pojawia się później. Na oddziale pojawi się kącik laktacyjny.

Chrzanowski oddział neonatologiczny ma drugi stopień referencyjności. Przyjmowane są tu dzieci ze średniego stopnia patologią oraz dzieci z porodów fizjologicznych.

Jak podkreśla ordynator dr n. med. Dorota Sysło-Żurek, oddział jest dobrze wyposażony. Duża w tym zasługa m.in. Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Fundacji na Rzecz Szpitala Powiatowego w Chrzanowie.

- W planach na najbliższe 2,5 roku (bo tyle pozostało do zakończenia kadencji zarządu fundacji) środki bieżące przeznaczymy na wymianę łóżek szpitalnych. Do końca roku zakupimy dwa łóżka na oddział neurologii. Koszt jednego łóżka z materacem to ok. 13 tys. zł – mówi Grzegorz Michalczyk, prezes Fundacji na Rzecz Szpitala Powiatowego w Chrzanowie.

(KR)

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio