26 czerwca odbyły się Ćwiczenia powiatowe – czerwiec 2019 z zakresu zarządzania kryzysowego spraw obronnych oraz obrony cywilnej na wypadek wprowadzenia stopnia alarmowego Charlie oraz Charlie – CRP (stopnie alarmowe wprowadzane na wypadek zagrożenia terrorystycznego).

Ćwiczyli na wypadek zagrożenia biologiczno-chemicznego

Uruchomiono także procedurę Stałego Dyżuru oraz Głównego Stanowiska Kierowania. W części praktycznej w budynku głównym Starostwa Powiatowego przy ul. Partyzantów w Chrzanowie policjanci kontrolowali ruch osobowy i materiałowy (na zdjęciu).  

W budynku starostwa przy ul. Grzybowskiego w Chrzanowie ćwiczono postępowanie na wypadek ujawnienia niebezpiecznej przesyłki z materiałem biologicznym. W ćwiczeniach uczestniczyła policja, straż pożarna, jednostka ratownictwa chemicznego z Oświęcimia oraz jednostka ratowniczo - gaśnicza z Krakowa.

Zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 przy Komendzie Miejskiej PSP w Krakowie, mł. bryg. Damian Woszczyna 24 czerwca przeprowadził szkolenie z zasad postępowania na wypadek zagrożenia biologiczno-chemicznego dla pracowników starostwa oraz służb i pracowników gmin.

Ćwiczył również Sanepid, który realizował swoje wewnętrzne procedury. W ćwiczeniu wzięły też udział wszystkie gminy powiatu chrzanowskiego, które w części praktycznej sprawdzały stan przygotowania na wypadek wprowadzenia stanu podwyższonej gotowości obronnej.

- Dziękuję wszystkim za udział w ćwiczeniach oraz za możliwość nabycia cennej wiedzy, która może przydać się na wypadek wystąpienia sytuacji kryzysowych – podkreśla Przemysław Jaśko, dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego.  

 

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.