Uderzył w drzewo i chwiejnym krokiem opuścił samochód

28 sierpnia 2018roku dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie został powiadomiony przez anonimowego zgłaszającego, że na ul. Armii Krajowej mężczyzna, który jest najprawdopodobniej nietrzeźwy wjechał w drzewo. Kierujący samochodem Renault Thalia podczas wykonywania manewru cofania na poboczu uderzył w pień, po czym chwiejnym krokiem oddalił się. Z relacji mężczyzny wynikało, że ten sam kierujący wrócił do pojazdu, lecz nie odjechał nim ponieważ on wraz z obecnymi na miejscu świadkami ujęli go.

Przybyły na miejsce patrol WRD z KPP w Chrzanowie przebadał na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu zatrzymanego mężczyznę , którym okazał się być 59- letni mieszkaniec Chrzanowa. Chrzanowianin miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy .

Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie prowadzi postępowanie przygotowawcze mające wyjaśnić, czy 59- latek kierował pojazdem w chwili zdarzenia. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, grzywna w wysokości do 5 tys zł i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet do lat 5.