Rażący przykład braku odpowiedzialności i głupoty na naszych drogach

 22 października 2018 roku dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie otrzymał informację o nietrzeźwym kierującym.

Ze zgłoszenia wynikało, że kierowca jadący samochodem marki Nissan na ul. Głównej w Chrzanowie stracił kontrolę nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji uszkadzając je.

Przybyły na miejsce zdarzenia patrol Policji dokonał kontroli stanu trzeźwości 64- letniego mieszkańca Chrzanowa, który spowodował kolizję. Okazało się, że miał on prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Chrzanowianin w trakcie wykonywanych przez policjantów czynności zachowywał się wulgarnie i używał wobec nich słów obelżywych.

Za kierowanie pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 15 i kara grzywny co najmniej 5000 zł.

Znieważenie funkcjonariusza publicznego zagrożone jest karą do roku pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.