Policja apeluje o ostrożność, gdy do domów mieszkań zapukają nieznajome osóby

Chrzanowscy policjanci apelują o ostrożność przy wpuszczaniu przedstawicieli różnych instytucji do swych domów i mieszkań.

11.02 r. do mieszkania jednego z chrzanowskich seniorów zapukali oszuści, którzy przedstawili się jako pracownicy wodociągów. Kobieta i mężczyzna oświadczyli, że sprawdzają przepływowość kanalizacji. W związku z powyższym poprosili seniora, aby w swoim mieszkaniu odkręcił kurki z wodą i poczekał, aż oni nie sprawdzą drożności. Gdy właściciel mieszkania odkręcał kurki jedna z osób plądrowała pomieszczenia. Dopiero po wyjściu oszustów mężczyzna zorientował się, że padł ofiarą kradzieży. Z mieszkania zniknęły pieniądze i biżuteria.

Policjanci ostrzegają, że sprawcy posługują się równymi metodami znanymi społeczeństwu jak: oszustwa „na wnuczka,  „na policjanta”, jak również usypiają czujność mieszkańców podając się za przedstawicieli różnych instytucji i dokonują kradzieży mieszkaniowych. Zwyczajowo przyjęte jest, że administracje zawiadamiają o przeglądach stosownymi ogłoszeniami. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do tożsamości osób przeprowadzających przeglądy i kontrole, nim ich wpuścimy do mieszkania należy wykonać poprzedzający telefon do administracji i upewnić się, że nie są to oszuści.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.