Niebezpieczny pościg za kierującym Mitsubishi

1 czerwca br. około godz. 21:25 w Chrzanowie na ul. Partyzantów patrol interwencyjny z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie  podjął próbę zatrzymania uciekającego kierującego pojazdem m-ki Mitsubishi, który na ul. Śląskiej w Chrzanowie nie zatrzymał się do kontroli drogowej policjantom Wydziału Ruchu Drogowego tut. jednostki.

 W trakcie pościgu w/w patrol zrównał się  z uciekającym pojazdem, którego kierujący wykonał manewr skrętu w lewo doprowadzając do kolizji z radiowozem. Po zatrzymaniu pojazdu kierujący podjął próbę ucieczki pieszo. Wówczas policjant oddał strzał ostrzegawczy w powietrze i zatrzymał uciekiniera, którym okazał się być 29 – letni mieszkaniec Śląska (wcześniej notowany za szereg przestępstw). W jego samochodzie ujawniono niewielkie ilości amfetaminy Ponadto ma on zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.  

29 – latek noc spędził w chrzanowskich pomieszczeniach dla zatrzymanych. Prokuratura zastosowała wobec niego  środek zapobiegawczy w postaci dozoru ponadto usłyszał on dwa zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz posiadanie środków odurzających. Mężczyźnie  grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.