Zamierzasz zdecydować się na wynajem samochodu w wypożyczalni? Zanim podpiszesz umowę, sprawdź nasze porady!

Swoboda, komfort, oszczędność czasu – to tylko wybrane zalety korzystania z usług wypożyczalni samochodowych. To sprawdzona propozycja zarówno wtedy, gdy zamierzamy podróżować w celach służbowych, jak również na urlop lub wtedy, gdy nasze auto jest obecnie zepsute.

Gdy wpiszemy w wyszukiwarkę takie słowa jak „wypożyczalnia aut Warszawa”, możemy przekonać się, że w samej stolicy do wyboru jest szeroka gama wypożyczalni. Jest w czym przebierać, ale zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę, warto przyjrzeć jej się nieco bliżej. Podpowiadamy, na co warto zwrócić szczególną uwagę!

1. Koszty wynajmu

Za wynajem samochodu zapłacimy od około 70 do nawet 500 złotych na dobę. Cena wynika głównie z klasy pojazdu, ale również z czasu wynajmu i z dodatkowych opcji, na przykład z ubezpieczenia, limitu kilometrów.

Warto zatem sprawdzić, co dokładnie włącza konkretna oferta, aby nie okazało się, że będą czekać na nas różne dodatkowe opłaty.

2. Płatność kaucji

Gdy zamierzamy wypożyczyć samochód, musimy także wpłacić za niego kaucję. W tym celu można zastosować nie tylko kartę kredytową, ale na ogół także zwykłą kartę debetową.

Wybrane wypożyczalnie samochodowe pozwalają także na wpłacenie kaucji przelewem. Musimy dokonać tego jednak na minimum 2-3 dni przed odbiorem samochodu.

3. Limit kilometrów

Wypożyczalnie oferują samochody z limitem kilometrów oraz bez tego limitu. Co to oznacza? Auto z limitem kilometrów pozwala na dojazdy na wskazanym dystansie, na przykład 300-350 km dziennie. Gdy przekroczymy limit, musimy dopłacić za każdy kilometr – to koszt od kilkudziesięciu groszy do nawet 3 złotych.

Jeżeli planujemy dłuższe podróże, poszukajmy oferty wynajmu bez limitu kilometrów. Wprawdzie będzie ona nieco droższa, ale nie narazimy się na dodatkowe koszty.

4. Wyjazd za granicę Polski

Chcesz wypożyczyć auto i pojechać za granicę? W takim przypadku także warto sprawdzić warunki umowy wynajmu!

W większości wypożyczalni samochodowych konieczne jest uzyskanie zgody na podróż poza granice kraju. Dodatkowo, najczęściej jest ona związana z wyższym kosztem.

5. Drugi kierowca

Upoważnienie do prowadzenia wynajętego pojazdu posiada tylko ten kierowca, który podpisał umowę.

Jeśli w trakcie jazdy chcemy wymieniać się kierownicą z inną osobą, wtedy powinniśmy uzyskać dla niej dodatkowe upoważnienie najpóźniej w dniu odbioru samochodu. Takie upoważnienie również będzie związane z koniecznością pokrycia dodatkowej opłaty.

Wynajem samochodu w wypożyczalni – o czym warto pamiętać?

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.