Wybór odpowiedniej metody docieplenia domu lub innego budynku często nastręcza wiele trudności. Do wyboru mamy nie tylko popularny styropian i wełnę mineralną, ale także piankę poliuretanową – PUR.

Dobrze docieplony dom do przyszłościowa inwestycja – solidna warstwa materiału ociepleniowego zapobiega nadmiernemu wychładzaniu się budynku, a tym samym zmniejsza rachunki za ogrzewanie.

Aby ocieplenie było skuteczne i pozwoliło na uzyskanie maksymalnych oszczędności, należy odpowiednio je dobrać. Dzisiaj do dyspozycji mamy nie tylko systemy dociepleniowe bazujące na styropianie i wełnie mineralnej, ale także ocieplanie pianką PUR, czyli pianką poliuretanową.

Ocieplanie pianką poliuretanową cieszy się obecnie coraz większym zainteresowaniem – oferuje je między innymi firma TGA Izolacje z Jaworzna.

Na czym dokładnie polega ocieplenie domu pianką poliuretanową?

Ocieplanie pianką – czym jest pianka PUR?

Pianka poliuretanowa, czyli w skrócie pianka PUR jest popularnym tworzywem sztucznym, które posiada bardzo szerokie zastosowanie. Możemy spotkać ją między innymi w materacach czy w meblach wypoczynkowych.

Stosuje się także ocieplanie pianką PUR. Metoda ta bazuje na wykorzystaniu spienionej pianki, która natryskiwana jest na nawierzchnie przeznaczone do izolacji. Taka metoda ma bardzo szerokie zastosowanie.

Zastosowanie pianek PUR w termoizolacji:

 • ocieplanie pianką poddasza

 • ocieplanie pianką ścian

 • ocieplanie fundamentów pianką

 • ocieplanie pianką dachu płaskiego i skośnego

 • ocieplanie pianką stropów

 • ocieplanie pianką podłóg

Ze względu na swoją dobrą przyczepność oraz lekkość pianka poliuretanowa doskonale nadaje się także do docieplania istniejących już budynków – można stosować ją także na istniejących już dociepleniach.

Ocieplanie pianką – zalety i wady tej metody termoizolacji

Główną zaletą pianek PUR jest bardzo dobra skuteczność termoizolacji – pianki mają niski współczynnik przewodności ciepła i dokładnie pokrywają nawierzchnie, wciskają się w każdy zakamarek, niwelując miejsca, przez które może uciekać ciepło.

Taka termoizolacja jest też łatwa w montażu – polega on na rozpyleniu pianki specjalnym aplikatorem. To duży plus w miejscach trudnodostępnych, na przykład na poddaszu.

Pianki są również lekkie – nie wymagają specjalnej podbudowy do montażu. Także są paroprzepuszczalne i nie są narażone na nadmierne zawilgocenie i pleśnienie.

Jeśli interesuje nas ocieplanie pianką cena także jest przystępna – jest ona porównana z wykonaniem izolacji z użyciem styropianu.

Gdy z kolei chodzi o minusy, musimy wskazać na ryzyko jej starzenia. Dotyczy ono pianek zamkniętokomórkowych, które z czasem mogą zacząć się ulatniać i zmniejszyć swoje właściwości termoizolacyjne.

Ocieplanie pianką – gdzie można z niego skorzystać?

Z usług ocieplania budynków piankami poliuretanowymi można skorzystać obecnie w wielu miejscowościach na terenie całego kraju. Aby mieć pewność, że termoizolacja będzie wykonana prawidłowo, warto wybrać usługi doświadczonej firmy.

Jeśli chodzi o ocieplanie pianką Śląsk to szeroka gama firm, w których można skorzystać z takiej usługi – dostępna jest ona także we wspomnianej wcześniej firmie TGA Izolacje.

Firma TGA Izolacje oferuje między innymi:

 • ocieplanie pianką Bielsko Biała

 • ocieplanie pianką Katowice

 • ocieplanie pianką Kielce

 • ocieplanie pianką Kraków

 • ocieplanie pianką Opole

Podsumowując, jeśli chodzi o skuteczną termoizolację domu lub innego budynku, pianki poliuretanowe to atrakcyjna alternatywa dla innych metod dociepleniowych.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.