Intruz nie chciał opuścić domu, został zatrzymany.

Sceny niczym z filmu gangsterskiego rozegrały się  wieczorem 12 lutego b.r. w jednym z domów jednorodzinnych w Płazie przy ul. Jana III Sobieskiego.

Starszy mężczyzna, który przyjechał wraz z żoną w odwiedziny do syna, oglądając w jednym z pomieszczeń telewizor usłyszał dźwięk tłuczonej szyby, wybiegł do holu zobaczyć co się stało. W korytarzu domu stał obcy mężczyzna, który kopał po drzwiach, sprawiał wrażenie zamroczonego alkoholem, mężczyzna próbował uspokoić rozwścieczonego intruza i wyprosić go z domu- bezskutecznie. Dołączył do niego syn, który widząc, że do mężczyzny nie docierają racjonalne argumenty i prośby o opuszczenie  domu, zadzwonił na Policję a następnie obezwładnił przybysza.

Na widok mundurowych, którzy przyjechali na interwencję, agresja nieproszonego gościa jeszcze się wzmogła, nie reagował na polecenia zachowania zgodnego z prawem. Jak się okazało, 63- latek z Chrzanowa,  wdarł się do mieszkania otwartymi drzwiami od werandy lecz nie potrafił poradzić sobie z wyjściem.

Wobec jednego z policjantów mężczyzna używał słów powszechnie uznanych za obelżywe i naruszył jego nietykalność cielesną. Krewki mieszkaniec Chrzanowa został zatrzymany. Badanie wykazało, że w wydychanym powietrzu miał 2,3 promila alkoholu. Noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, po wytrzeźwieniu usłyszał trzy zarzuty naruszenia miru domowego, za co grozi kara do roku pozbawienia wolności,  naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza, za co grozi  kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz   znieważenie funkcjonariusza publicznego, za co  kodeks karny przewiduje karę do dwóch lat pozbawienia wolności.

Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów a swoje zachowanie tłumaczył zbyt dużą ilością spożytego wcześniej  alkoholu.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio