DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU – SAFER INTERNET DAY

Od 2004 roku, z inicjatywy Komisji Europejskiej, co roku w miesiącu lutym w Polsce obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, po raz czternasty w ponad 100 krajach. W tym roku zorganizowany jest pod hasłem „Działajmy razem”. Coroczne obchody inicjują i propagują działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Zaznajamiają rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłaśniają temat bezpieczeństwa online wśród społeczeństwa.

                W dniu 7 lutego 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Luszowicach w ramach obchodów „Dnia Bezpiecznego Internetu” odbył się happening z udziałem wszystkich klas      i ich wychowawców. Każda klasa przygotowała program artystyczny. Uczniowie przygotowali krótkie scenki profilaktyczne, prezentowali wiesze własnej twórczości, głosili ważne hasła oraz wykonali piosenki - tym samym namawiając do korzystania z Internetu - ale w sposób rozsądny i bezpieczny. Uczniowie utworzyli galerię wykonanych przez siebie prac plastycznych w postaci plakatów, komiksów. Opracowali również ulotkę o treści profilaktycznej, która dotarła do wszystkich uczestników tego ważnego spotkania. W ramach organizowanego przez tą placówkę konkursu, na stronie Internetowej szkoły zostały umieszczone opowiadania dotyczące zagrożeń w sieci. Istotnym jest, że autorami tej formy literackiej są uczniowie szkoły w Luszowicach.

                Szkoła Podstawowa im. Króla Władysława Jagiełły w Luszowicach od 2016 posiada certyfikat „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo” nadany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie,   w ramach projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa.  Stąd  też wspierając działalność profilaktyczną-edukacyjną tej placówki, mł. asp. Iwona Szelichiewicz z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie  przeprowadziła prelekcję na temat zagrożeń występujących w Internecie w ramach małopolskiego projektu; „Zagrożenia w Sieci – profilaktyka, reagowanie”.

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.