Piknik rodzinny w SP nr 4 pod hasłem
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Orła Białego zorganizowała niezwykły piknik rodzinny pod hasłem "Europa - nasz wspólny dom". Wydarzenie przyciągnęło licznych uczestników, oferując zarówno edukacyjne, jak i rozrywkowe atrakcje, które zintegrowały całą społeczność szkolną.
  1. Edukacyjna gra terenowa o Europie.
  2. Pokazy strażackie i pierwszej pomocy.
  3. Atrakcje dla dzieci, takie jak kucyki i malowanie twarzy.
  4. Integracja uczniów, rodziców i nauczycieli.

W minioną sobotę, Szkoła Podstawowa nr 4 przyciągnęła tłumy na swój coroczny piknik rodzinny. Hasło przewodnie "Europa - nasz wspólny dom" podkreślało edukacyjny charakter wydarzenia. Gra terenowa, w której uczestnicy musieli wykazać się wiedzą o Europie, była jednym z głównych punktów programu. Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni, co dodatkowo mobilizowało do aktywnego udziału.

Już od rana plac piknikowy tętnił życiem. Jedną z największych atrakcji była loteria fantowa, która wzbudzała ogromne emocje. Dzieci i dorośli chętnie korzystali z fotobudki, uwieczniając radosne chwile na zdjęciach. Dla najmłodszych przygotowano szeroki wachlarz atrakcji, w tym przejażdżki na kucykach, watę cukrową, malowanie twarzy i tworzenie kolorowych tatuaży. Nie zabrakło również warkoczyków, które cieszyły się dużą popularnością.

Jednym z najbardziej imponujących momentów pikniku był pokaz gaszenia ognia zorganizowany przez strażaków z OSP w Zatorze. Publiczność z zapartym tchem obserwowała ich profesjonalizm i sprawność. Uczniowie z klasy medycznej Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini przeprowadzili pokaz pierwszej pomocy, ucząc dzieci i młodzież cennych umiejętności ratowniczych. Klasa pedagogiczna z tego samego liceum zabawiała dzieci chustą animacyjną, a klasa mundurowa prezentowała broń, co również przyciągnęło wiele uwagi.

Podczas pikniku uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją siłę i celność, strzelając z armatki wodnej. Miłośnicy sztuki mogli z kolei malować obrazki na folii, co okazało się być niezwykle kreatywnym zajęciem. Wydarzenie to nie tylko dostarczyło mnóstwo zabawy, ale przede wszystkim zintegrowało całą społeczność szkolną. Uśmiechy na twarzach dzieci, rodziców i nauczycieli były najlepszym dowodem na to, że piknik był prawdziwym sukcesem.


Opierając się na: Urząd Miasta w Trzebini