Antoni zwycięzcą XV Konkursu Kaligrafii w Trzebini
W Szkole Podstawowej nr 4 im. Orła Białego odbył się XV Konkurs Kaligrafii, który wyłonił mistrza pięknego pisania spośród uczniów klas III. Wydarzenie to stało się okazją do propagowania sztuki kaligrafii i uwrażliwienia młodych ludzi na jej estetyczne walory.
  1. XV Konkurs Kaligrafii w Szkole Podstawowej nr 4
  2. Uczniowie przepisywali fragment "Małego Księcia"
  3. Antoni Wróbel został Mistrzem Kaligrafii

Uczniowie klas III spotkali się na XV Konkursie Kaligrafii, aby zaprezentować swoje umiejętności w sztuce pięknego pisania. Konkurs, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 im. Orła Białego, miał na celu nie tylko wyłonienie mistrza, ale również propagowanie kaligrafii jako formy twórczej ekspresji.

W trakcie konkursu uczestnicy mieli za zadanie przepisać fragment książki "Mały Książę" – rozmowę Księcia z Lisem. Praca wymagała precyzji i skupienia, co podniosło poziom trudności wydarzenia. Organizatorzy podkreślają, że wybór zwycięzcy był niezwykle trudny, ponieważ wszyscy uczestnicy wykazali się dużą starannością.

Ostatecznie tytuł Mistrza Kaligrafii przypadł Antoniemu Wróblowi, uczniowi klasy III z Płok. Jego praca wyróżniała się szczególną dbałością o detale i estetyką, co zapewniło mu zasłużone zwycięstwo.

Konkurs ten ma na celu nie tylko rozwijanie umiejętności kaligraficznych, ale również uwrażliwienie dzieci na piękno języka ojczystego. Jak mówi jeden z organizatorów, takie inicjatywy pomagają młodzieży docenić walory estetyczne pisma i rozwijać wrażliwość na piękno języka.


Źródło: Urząd Miasta w Trzebini